LysoňXXX

Ano nebo raději ne?

Je vhodné nabídnout o svátkách návštěvě rumové kuličky nebo rumové pralinky člověku, který se vyléčil z alkoholové závislosti? Tedy jestli to má být na stole. Stále váhám, aby mě pak někdo z jejich rodin neosočil..

Nejlepší odpověď
fcoop

Na 1000% ne. Když nic jiného,dostal by se do trapné situace.
A – nikomu se ještě nepodařilo vyléčit se tak,aby se mohl napít,jako tzv. „normální člověk“ – ono to nejde. Nepije – to ano a klobouk dolů.ale jednou alkáč,navždy alkáč.

Další odpovědi
Jikra

No, já bych je tam raději vůbec nedával. Protože už jenom ta vůně a nebo buquete může u takového oslabeného jedince vyvolat nežádoucí asociace.
Nač riskovat. Podle „odborníků v této branži“ vyléčený alkoholik prý neexistuje.
Jsou to jen prý abstinující alkoholici.

ivzez

Určitě nenabízet a nedávat na stůl.

Po ukončení léčby závislosti by závislí měli
vynechat i jídla, do nichž se při přípravě přidal alkohol
(šodó, burgundská pečeně,…).
Zapovězena je i příchuť alkoholu (rumové pralinky).
Závislí musí kontrolovat i léky proti kašli (nesmějí obsahovat líh), …

marci1

Rozhodně ne. I příchuť alkoholu může být pro člověka vyléčeného z alk. závislosti nebezpečná.

iceT

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-uspesne-abstinujici-alkoholik-znovu-spadnout-do-zavislosti

anonym

Nemyslíš si, že tohle by si spíš měla řešit rodina onoho „vyléčeného alkoholika“?
V cukroví určitě rumu není tolik, aby to mohlo někomu ublížit. Dělat sám sobě problémy proto, že někdo jiný dělá problémy svému okolí, to mi nepřipadá v pořádku.

STUDENTKAEVA

Ja si osobne myslim ze je uplne jedno protoze ten rum vyprcha takze je tam klidne dejte..Ale v podstate bych si stim nedelala starosti…

gagaga

je dobre ze si o znameho delate starosti …klobouk dolu pred kazdym, kdo se vylecil ( nebo chtel vubec lecit ) z jakekoliv zavislosti ..
kamaradky manzel abstinuje asi 5 rok a vsichni od nej vime, ze kdyz neco slavime, nesmi mit ani napr. v dortu …ani lzicku alkoholu ..
mluvime o tom vsichni otevrene .. i on ..
oni to maji totiz nejak " nastavene " , ze by opravdu pak mohl zase chytnout " slinu " ..
my ostatni ale muzeme vsechno pit, jist..to je jasne ..jen si davame pozor na to, aby i on mel vsechny mozne " dobrutky " jako my, jen ne s alkoholem .. :)

  • iv-