Miroslavst

Anna-chladna z rána, bude to platit?

Globální oteplování a jiné, co vidíme v této době. Vedra mají opět přijít. Myslíte, že bude platit i do budoucna toto pořekadlo?
Nebudeme třeba říkat Svatá Hana, chladna z rána (15.8.)?
A jinak, všem Annám, tedy zde alespoň té jedné vše nejlepší.

Nejlepší odpověď
mirlin

Vyšla opět na 100%.

mirlin

Další odpovědi
roxy52

Včera při noční byla taky pěkná zima.Takže změna pořekadla-Svatý Jakub,chladna z rána:))

PostApMan

Určitě jste si všimly, že počasí se díky globálnímu oteplování mění každý rok, těžko říct jak to bude v budoucnu. Zatím nám sice sněží, prší a svítí slunce ale už to neni tak předvídatelné jako dřív. Zima je delší, léto kratší (nebo naopak?) atd. Ale zatím x let slavím své narozeniny v srpnu v těch největších vedrech, snad tomu bude i tento rok.

anonym

No vsechno je mozne,a co treba:Svata Barbora seno do dvora.(4.12.)

Bunnik

Jediné pranostiky pojící se s 15.8. (kdy mám svátek i já, proto mě to zajímalo) jsou:

Slunce-li o Nanebevzetí Panny Marie svítí, lze hojnost vína se nadíti.

Je-li o Nanebevzetí panny Marie pěkně, nastane požehnaný podzimek a počasí bude příznivé vinné révě.

(zdá se, že církev slaví slavnost Nanebevzetí Panny Marie 15. srpna)

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/n920-pranostiky-pro-mesic-srpen.php

anonym

pered tzdnem byly rano vedra, ted je zima tak to pravda je,a 15.8 uz budeme nosit kozich pritom ja rapidne se ochladilo

Vikičistič

Platí to každý rok tak proč ne letos?