led

Anketná otázka. Ako sa má správne položiť?

Všímam si v poslednej dobe je tu pomerne veľa anketných otázok, ktoré žiadajú len presné konkrétne odpovede (ano-nie). Ako má vyzerať správna otázka? Nemá v nej byť možnosť aj na inú odpoveď? Veď možností na odpoveď je až 6, slovom šesť.
Doplňuji:
Snáď si tieto možnosti anketári uvedomia.

Nejlepší odpověď
www

Máš pravdu, ale u anket hodně záleží na znalostech toho, kdo anketu pokládá. Čím více ví, tím více vloží možností. Je to také zajímavější 😉 Ano/Ne nemá v mnoha případech valný smysl.
Názor
Doplňuji:
P.S: dobrý postřeh !! 😉

Další odpovědi
annas

Domnívám se, že varianta ANO/NE není vždy jednoznačná. Volila bych nejméně 3 možnosti – ANO-NE-JINÁ ODPOVĚĎ.

Proto je výhodnější vložit anketní otázku, u níž je možno vybrat i z více variant.

anonym

Ja bych dala anketni otazku : Mate radi nasi led. ?
A dala bych na " vyber " jen ANO.
Jinou odpoved totiz vylucuji. :-p

  • iv-

anonym

Málokdy je něco jednoznačně černobílé a obzvlášť u obecně formulovaných otázek a proto souhlasím s led, že pokud možno, by poslední varianta měla znít: „Jiná odpověď, jaká?“.
U odkazu níže jsem názorně ukázal, jak lze pravdivě odpovědět všemi nabízenými variantami. Rozhodně by měli tazatelé daleko důsledněji využívat více možností ze 6 možných.
led je tu už 2 roky a já přesně rozumím, co má na mysli, s přihlédnutím na kvalitu Odpovědí v době jejich začátků a dnešní upadající tendenci u zdejších začátečníků.
P.S. Pranic nevadí, že tutéž otázku vložila led i na slovenské mutaci, protože tam je stav ještě více tristní.

Zdroj: Zdroj: www.odpovede.sk/o­tazky/zalezi-vam-na-tom-co-si-o-v as-myslia-iny

led

  • iv-

vaša otázka je práve to čo nemá byť. Stráááášne mi to potom pripomína voľby v 60–70tych rokoch a otázku:
budete voliť KSČ?
označte vašu odpoveď: o Ano o Ano

anonym

U me je to ale vyjimka.. 🙂
Nezapomente kolik mi je. ! 🙂

  • iv-

led

Pamätám si…
Sme ženy žijúce dve storočia :)

anonym

🙂