Frogman

Anketa: Umíte motat housky?

Jednou nebo dvakrát jsem to zkoušel, ale dopadlo to katastrofálně. :DDD
Je to hrozně složité, tedy pro mě! :DDDD
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DQO6Nuw2KPc

Odpovědi
ratava

Ano, samozřejmě

Ne až tak samozřejmě, ale…

Známí občas potřebovali v pekárně ruce navíc… Tyhle copánky jsou v podstatě „brnkačka“, horší mi přišlo smotat housku- uzlík tak, aby konec, co se prostrčí skrz nahoru, nebyl prostrčen moc a celkově byla houska krásně buclatá :o) první pokusy vypadaly spíše jako takové mašličky :o) dělali jsme trojkynovky- z hromady těsta odvážit dávku na jednu, vyválet bochánek- nakynout, rozválet „na nudli“- nakynout, smotat na uzlík- nakynout, posolit/ posezamovat/ pomakovat, upéct (a sníst) :o) v klasické velikosti to ještě jde, ale banketky jsem proklínala až do nebes (a všichni jich chtěli víc jak hodně) :o)

Je to krásná práce- voňavá, tvořivá…, ale dřina. Ale když jsem si po práci vychutnávala šálek kávy a přede mnou se třpytily čerstvé bochníky, housky, koláče… hmm :o) Teď se mi zkušenost hodí, když mám chuť si napéct domácí. Ony ve videu ukázané copánky využívám spíše při pečení vánočky…

anonym

Ne, ale chci se to naučit.