Natt

Anketa: Přijali vás na střední školu?

Kdyžtak můžete napsat i na jakou a jaké se vám zdáli příjímačky. :) Popřípadě jaké příjmačky jste dělali. :)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
quentos

Ano

ano, bez problému – při přestupu z 5. třídy na gymnázium, přijímačky se dělaly z ČJ a M. Nebyl v nich problém, horší byly přijímačky na VŠ, kde jsem měl sice oborový test (AJ a reálie anglofonních zemí) na výbornou, ale na tzv. „testu studijních předpokladů“, který byl tehdy zaveden jako „úžasná novota“, jsem pohořel. Naštěstí když se výsledky těchto dvou testů sečetly, dalo to dost na to, aby to stačilo na přijetí.

Další odpovědi
Damiana

Ano

Na střední výběrovou školu dokonce bez přijímaček. Jelikož mi to přišel osobně oznámit ředitel přímo do třídy, kde jsme všichni seděli a klepali se, jaké ty přijímačky budou, „zajistil“ mi mezi spolužáky „popularitu“ na další čtyři roky
Na vejšku to bylo v pohodě. Na písemné jsem byla perfektně připravená – ne našrocená, ale připravená, v tom je velký rozdíl. U ústních jsem je pak prý svou živelností a zájmem o obor totálně odrovnala – dozvěděla jsem se pak od jednoho profesora, který je dnes mým dobrým kamarádem. Když jsem si dodělávala velký doktorát, často jsem zaznamenala, že mne kolikrát už ani „nezkoušejí“, ale velmi vzrušeně diskutujeme o psychologii a filosofii celkově jako sobě rovní. A to byly kapacity, kterých jsem si vždycky velmi vážila a dodnes vážím!

Lucijej

Ano

Jojo, na čtyřletý gympl, ale už už je to pár let. Z češtiny jsem byla první, z matiky osmá a celkově čtvrtá.

www

Ano

Doplňuji:
Tenkrát by mne ale s takovou hrubkou (zdáli přijímačky) nevzali nikam 🙂

Drap

Ano

Ano už před mnoha léty.

Frofo

Ano

Doplňuji:
Dokonce na průměr:)) A teď mě vzali po přijímacích zkouškách i na gymnázium:)

M.

Ano

pl4toon

Ano

Kdysi jsem byl žákem premiérového ročníku čerstvě zavedeného 2-letého nástavbového studia na stavebním učilišti v Náchodě. Přijímačky si moc nepamatuji, ale myslím že to byla brnkačka. V průběhu nástavby jsem si uvědomil, že bych chtěl jít ještě výš a děkuji pánubohu, že tam tu nástavbu zavedli. Jsem asi klikař :)

Werwolfo

Ano

Doplňuji:
Těsně po zkouškách jsem měl pocit, že nemám šanci se tam dostat a že jsem to totálně zvoral. :D Ale dostal jsem se na obě dvě gymnázia kam jsem chtěl!

anonym

Ano

jáára

Ne

Poklička

Ano

Terka318

Ano