KarolínkaP

Anketa-povodně

Nenapadají vás nějaké anketní otázky ohledně povodní, případně o jiných katastrofách??

Nejlepší odpověď
Pájo

Napadá mě šlendriánství některách developerských firem, které nehledě na mapy zátopových pásem měst …na levných pozemcích… vesele tam stavějí nové obytné domy a pak ještě s větším, přímo „suchým humorem“, je prodají nic netušícím lidem!

To mě napadá.

Jinak, když se uklidním, ptal bych se v té souvislosti na:

  • Víte, kde najdete vyznačené zátopové zóny ve vašem městě?
  • Jak je to s pojištěním budov v zátopových zónách.
  • Jaká byla ve vašem městě přijata opatření po předchozích záplavách, aby se neopakovaly (minimalizovaly) škody na veřejném či soukromém majetku.
  • Existují v rámci ČR nebo EU nějaké finanční fondy, které lze požádat o dotaci na výstavbu protipovodňových prvků?

Také jsem tuhle (v souvislosti s přívalovými dešti) po TV zprávách přemýšlel, proč si někdo na čerpání vody ze sklepa (nejspíš bezplatně) pozve hasiče…kteří pomocí benzinových generátorů, čerpadel a vozů…dají vše do pořádku.
A někdo má svoje kalové čerpadlo a obstará to všechno sám a na svoje náklady.

Další odpovědi
suaeda

Anketní otázky, povodně např:

  • zažil jste povodně
  • jak jste připraven na povodně
  • co budete dělat při povovodni
  • co uděláte těsně před evakuací (dočasným přestěhováním) s domu při blížící se povodňové vlně
  • co si při evakuaci vezmete sebou
  • kam se budete evakuovat
  • co a jak budete dělat po povodni
  • koho budete při povodních poslouchat a řídit se jeho pokyny

--------pravděpodobně to bude stačit-----
Doplňuji:
Záměrně jsem se vyhnul psychologickým otázkám. To už je zase jiná kapitola. Navíc nikdo z nás nemůže dopředu tušit, jak se zachová pokud něco opravdu nazažije.

Elile

Např. Co byste dělali, kdyby u nás byly povodně? → Zhroutil bych se. , Hodil to za hlavu a začal uklízet. , odstěhoval bych se jinam.. (NAPŘ.) nebo Jak byste řešili úklid po povodních?? ......

rosinka

A co třeba – Jak vás zasáhly povodně a katastrofy jen z médií? A odpovědi – nezájem, popláču si, jedu pomáhat, přispěju penězi, a tak dále.