Frogman

Anketa: Máte raději cukr krystal, nebo cukr krupici?

Za mě jednoznačně krystal, mám raději větší kousky cukru. :DD

Díky za odpovědi. :)

(PS: Palce dám až zítra. :))

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
johana 56

Jiné

Osobně čaj ani kávu cukrem nesladím, návštěvy volí většinou třtinový.
Jinak na pečení (kromě vánočního cukroví) a vaření používám cukr krupici.
Rozdíl mezi krystalem a krupicí už není tak výrazný jako kdysi. Výroba jemnějšího cukru podstatně zkracuje technologické časy a odběratelům vyhovuje snadnější rozpustnost :)

Další odpovědi
redy

Krupici

Nevím proč, ale babčina používá krupici, krystal, i kostky 🙂

talka

Krupici

Snáze se rozpouští.

Mc Merkurion

Jiné

…mě je to do grogu fuk,koupim,co je momentálně lacinější…

zjentek

Jiné

kostky a písek

Nechápavé

Jiné

Nesladím,ale občas třtinovým cukrem :)

gecco

Jiné

Samotný cukr nejím – a ke slazení je mi to skoro fu©k…
😉

anonym

Jiné

Je to bílá zrádná a návyková mrcha, nesladím

ReHu

Krystal

Ať už sladím nebo ne, občas prostě doma cukr stejně potřebuju.
A líbí se mi víc krystal.
Jenomže ten je poslední roky skoro krupice.
Krystaly jsem už hodně dlouho neviděla.

Lukáš Rusek

Krupici

ivzez

Jiné

Čaj nesladím, do kávy lžičku krupice nebo krystalu, do těsta je
to většinou také jedno; do salátů (některých), piškotového (nebo
třeného) těsta a do krémů moučku…

mosoj

Jiné

Cukrkandl.

Klaproth

Jiné

Je mi to jedno.

Emefej

Jiné

Nic si nesladím. Jaký druh používá v kuchyni maželka netuším.

anonym

Jiné

Je mi to vcelku jedno hlavně, že je čím sladit, ale je fakt, že kostkama chleba se sádlem jen tak nepocukruji, na to je nejlepší moučka.

da ny

Jiné

Na pečení moučníků a vaření používám a mám raději jemnější krupici.
V dětském věku jsem sladila čaj, bílou kávu a kakao kostkovým cukrem.
Kávu nikdy nesladím.
Některé čaje sladím .pouze medem.

anonym

Jiné

Krystal.

arachis

Krupici

johana 56

zjentku
tím písken myslíte cukr ‚očko‘? :)

zjentek

ocko tady chybi ..tady už nezůstal nikdo uvědomělej.

johana 56

mně určitě nechybí, napsala jsem očko s haáčkem, jelikož se jedná o cukr, který je sladký a neškodí…

ivzez

Také pamatuji čtyři typy cukru:
krystal, krupici, písek a moučku.

Co je ‚cukr očko‘?

johana 56

Hodně zjednodušeno..
Cukr se třídí na hrubý a jemnější krystal, krupici a očko (podobné písku)), které je nejjemnější.
Dříve se používalo jen pro zpětné využití ve výrobě, na zahušťování varů a tvorbu zrna cukru.
Při současných požadavcích na drobnější cukr je mícháno s krupicí, proto občas můžete zjistit rozdíl v jemnosti krupice :)

ivzez

To by mohlo odpovídat tomu písku.

Děkuju.