Tom20

Anketa-Co si myslíte o jídlech z konzervy?

Zajímá mě váš názor ne podle toho,jestli je to rychle uvařený a není s tím práce nebo podle ceny,ale jaký je váš názor na jídlo z konzerv obecně.
Doplňuji:
Díky všem za názory.Jinak konzervy jsou jedno z mejch nejoblíbenějších jídel,když sou teda kvalitní :D Litovat mě nemusíte :D

Nejlepší odpověď
anonym

Smícham to s něčím a udělám z toho vlastní výtvor

Používám ověřené konzervy jako základ na nějaký kuchařský výtvor. Například kempování si bez konzerv nedovedu představit. Nakonec i marmeláda a kompot je svým způsobem konzerva, ne?

Další odpovědi
baghira

No,dá se to jíst

Jsou výborné konzervy, jsou fuj konzervy, jsou konzervy s kompletním jídlem a jsou konzervy jako podklad k vlastnímu výtvoru. Bohužel všechny odpovědi zadat nemůžu, tak aspoň takhle.

venkovan

Je to výborná věc!

Konzervy zachránily mnoho lidí před hladem, dokázaly zachovat některé potraviny (ovoce, zeleninu, …) na období, kdy je nedostatek, výrazně zjednodušily zásobování armád.
Takže pohled na konzervy může být různý.

dudu

No,dá se to jíst

Mezi těmito výbobky je velký rozdíl – např. konzerva za dvacku s názvem „vepřové“ je absolutně nejedlá, ovšem s názvem „vepřové maso“ s cenou okolo 40-ti korun jde docela, jako namazaná na měkký chleba konzumovat. To stejné platí o rybích konzervách – dražší sardinky jsou přece stále výborné. Dlouho jsem nenarazil na dobrý luench-meat nebo na opravdu dobrou konzervu s hotovým jídlem. A když je slušně chutnající příloha, chybí tam alespoň vzorek dobrého masa.

Damiana

No fuj,zavrhuju to,není nad domácí jídlo

Tak takhle expresivně bych zas nevyšilovala, ale masové konzervy ve stylu gulášů, polévek nebo jiných „hotovek“ mi nesmí přes práh. Nejsem líná uvařit, jsem náročná na to si pochutnat. Fakt. Zeleninu mám raději mraženou. A zavařované ovoce a hříbky nebo džemy a jiné laskominky – ale zásadně vlastní výroby! – za klasickou konzervu nepovažuji. Jak řekneš konzerva, vidím kámoše, jak na jednom výletě otevřel vepřové ve vlastní šťávě a v rosolu a tuku se tam ledabyle rozvalovalo prasečí ucho. Takže za mne – nebrat!
(Schopná tolerovat jsem někdy tak akorát tuňáka, ale toho také raději ve skle – to abych na něj lépe viděla..:-)

anonym

Je to výborná věc!

Opět mi chybí ze 6 možných variant – možnost „jiná odpověď – jaká“
(Pokud už nezmiňuji chybnou rubriku, je-li tu spešl „Jídlo a vaření“)
Jste příliš zhýčkaní konzumní společností, jediný s nadhledem replikoval venkovan, a má pravdu. Všichni zapomínáte, že konzerva má už 200 let, znamenala významný převrat nejen ve vojenství (Napoleon), ale i přispěl k výsledku posledních válek.
viz věcné odkazy, bez emocí zabarvenými subjektivními animozitami.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kon­zervace_potra­vin
P.S. Všichni, bez výjimky, využíváme širokých výhod konzervace potravin. Zkuste se vrátit o 2 staletí zpět, kdy nebyly ani ledničky a vrchol konzervace byla bečka s nakládaným zelím, slanečci v láku, sušené křížaly, uzené klobásky, suchary a svým způsobem i vinné sklepy.
Ještě s vděkem byste se pak v duchu všem konzervám, kompotům a marmeládám světa omluvili.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/kon­zerva-slavi-200-let-otvirak-je-mnohem-mladsi-foi-/tec_technika­.aspx?c=A090514­_131154_sw_in­ternet_pka

iceT

Smícham to s něčím a udělám z toho vlastní výtvor

Doplňuji:
Tak třeba červené a bílé fazole-přidám uzeninu a mám rychlé kovbojské fazole.Z vepřového ve vlastní šťávě po přidání sojových kostek a zeleniny mám rizoto. Sice moc často konzervy nekupuju,ale nezavrhuju je.

LuK4S3k CZ

No,dá se to jíst

Doplňuji:
V konzervě si kupuju jen tuňáka

anonym

Smícham to s něčím a udělám z toho vlastní výtvor

Doplňuji:
Mám ráda masové konzervy a nebo ty již předpřipravené – jenom stačí ohřát.

www

No,dá se to jíst

Jak která. Kdepak jsou perfektní konzervy co bývaly ?

bestanswer

Smícham to s něčím a udělám z toho vlastní výtvor

Earl Sin

Smícham to s něčím a udělám z toho vlastní výtvor

pizlicka

No fuj,zavrhuju to,není nad domácí jídlo

JSEM CLOVEK,NE POKUSNY KRALIK.
Doplňuji:
lado,telo neoblafneš.ono ti to jednoho dne sečte a nahlasi nedostatek,vi­taminu,nebo mineralu.v horsim pripade po dlouhodobe konzumaci techto polotovaru,muzes onemocnet.ale nikdo nebude hledat pricinu v konzumaci takovych braku,ze?

Rocker

No,dá se to jíst

Kamionacka09

No,dá se to jíst

Na cestach s kamionem nekdy prijdou vhod.

Poklička

No,dá se to jíst

láďa1

Smícham to s něčím a udělám z toho vlastní výtvor

Doplňuji:
Prý v televizi v pořadu o vaření,dělali z konzervy a nikdo to nepoznal.My na vojně jsme říkali kuchařům chemici a ti vařili s konzerv.

manon

No fuj,zavrhuju to,není nad domácí jídlo

Doplňuji:
Beru na milost jen ve výjimečných případech, jednou do roka se dá sníst z nouze i paštika, ale jinak raději alespoň přibližně vím, co jím :) a tak se snažím konzervám vyhýbat. Výjimkou je občas pomazánka z rybiček či tuňák do salátu a ještě fazole, které když se do nich přidá pár ingrediencí, jsou poživatelné :)

Litovat Tě nebudu, popřeji tedy dobrou chuť :) Ale občas zkus změnu, vždyť ukuchtit něco jednoduchého nedá zas takovou práci a s internetem k ruce to zvládne i začátečník :)

quentos

No fuj,zavrhuju to,není nad domácí jídlo

díky, nechci. To je to nejhorší, co může bejt – cpou do toho chemii, místo aby použili přírodní konzervanty (třeba alkohol ;{)>

baghira

iceT: rizoto bez rýže, no to je něco :)

iceT

jo jasně,bez rýže je to bomba a s rýží ještě větší,ale myslela jsem,že tu rýži si snad každý domyslí,nebudu tu přece vypisovat celý pracovní postup…:-))