Tom20

Anketa-Co si myslíte;bude můj zrak více chráněn,když si nasadím sluneční brýle u PC? :D

Je to trochu nevědecká otázka,proto jsem jí raději dal do kategorie „Hobby“.
Doplňuji:
Zapomněl sem tu anketu vytvořit,takže napište jenom názor,už sem to zmáčkl a poslal :D

Nejlepší odpověď
cochee

Ne. PC monitor unavuje zrak úplně jiným způsobem než sluneční záření.

Další odpovědi
Hlada

Sluneční brýle chrání zrak před nadměrným jasem a UV zářením. Ničím takovým není zrak u PC ohrožený, proto by bylo takové počínání nesmyslné.

Bedy

Ano, oči nebudou tolik trpět – jas některých obrazovek je opravdu hrozný. Dokonce dříve se dal koupit takový zatmavený plast/sklo, který se nasadil na monitor, aby tolik nesvítil.
Ale není jednodušší si nastavit menší jas a gammu? Možná i nastavení teplých barev by pro oči bylo lepší.
Pokud pracujete ve tmě, tak si pořiďte k monitoru malou lampičku a rozsviťte si ji. Ona osvítí okolí monitoru a oči zase budou mnohem méně trpět.

Beer4Real

když nasadíš svářečskou kuklu tak možná aj jo

mosoj

Pořiď si malou lampičku a rozsviť jí za monitorem.
Nedívej se na monitor za úplné tmy.