Moniccc

Angličtina – zdokonalování

Můj sen je bydlet v Anglii, jenže moje angličtina není až tak dobrá, abych mohla vést delší rozhovory a tak.. Sama si zjišťuji fráze a slovíčka, které doposud neznám, ale mluvenému slovu, třeba v seriálu nebo nějakém videu na youtube skoro nerozumím. Kde bych se mohla zdokonalit v poslechu a jak na to?

Nejlepší odpověď
Romann1610

Asi ti neporadím,ale mě pomáhá když se dívá na filmy v orig. znění s titulkama.Ale to už zase musíš vědět ty jestli se dokážeš soustředit na obě dvě věci najednou.Jinak potom nějakou knížku s CD,ale s tím nemám zkušenost

Další odpovědi
Terryle

Ahoj,
koukat, koukat a koukat na filmy a seriály. Napřed s titulkama, ideálně s anglickejma. Nemusíš rozumět všemu, ale je potřeba, aby ses do řeči „vposlouchávala“, zvykla si na to, že nerozumíš slovo od slova a nebyla z toho nervózní. Jakmile se křečovitě snažíš porozumět každému slovu, přestaneš stíhat, ztratíš nit a jsi v háji. Chce to hodně času a trpělivosti.
Nejlepší je samozřejmě vyjet ven – kdybys sebrala hodně peněz a kuráže, tak vyrazit do zahraničí za prací nebo za studiem. Hodí se každej den, ale pokud si chceš jazyk opravdu zažít jednou provždy, chce to aspoň tři měsíce v kuse venku. Ideálně sama, bez českého doprovodu, abys prostě TY musela mluvit a rozumět :o} Je to trošku drsný, hlavně zpočátku, ale účinný.

pavla233

Přihlas se do kurzu, pokud jsi z okolí Ostravy, tak tato jazyková škola je velice dobrá http://www.pyg­malion.cz/