Pokročilý

Angličtina :( (nejedna se o ukol)

Poslední dobou mám problémy s překladem ne ve škole, ale s kámoškou milujeme aj a tak si na fb píšeme anglicky a překládáme písničky ale tento rok mi to nějak nejde mám problém s doslovným překladem.
Ona je v Aj lepší mě se nedaří v ničem :( Jak má lépe překládat, kde najdu články (na netu) k překladu ? Chci tento rok za 1 a udělám proto vše :)

Odpovědi:

Bronzový

to chce klid... často ten doslovný překlad není nejsprávnější :) jestli tě angličtina baví, tak to půjde - čti si knížky v originále, sleduj filmy a seriály bez dabingu (i bez titulků, nebo s anglickými) a nesnaž se překládat po slovíčkách - snaž se pochopit, o co jde... když pak narazíš na nějaké nové slovo, tak zkus význam nejdřív odhadnout podle kontextu a až pak si ho najdi ve slovníku

a jestli máš možnost s někým mluvit, tak směle do toho! radši zkus i s chybami vyjádřit to, co chceš, než se bát a mlčet :)
zkus si najít třeba nějaké konverzační hodiny nebo si s kamarádkou místo psaných zpráv pusťte videohovor...

já když jsem se učila a žádné anglické seriály nebyly k mání, tak mi hodně pomohly písničky od Beatles :) vím, pro tebe to budou asi vykopávky, ale je jim dobře rozumět na poslouchání a je to prostě krásná angličtina... a hlavně - ty texty jsou opravdu o něčem, mají příběh

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.