Gami.Pet

Angličtina :( (nejedna se o ukol)

Poslední dobou mám problémy s překladem ne ve škole, ale s kámoškou milujeme aj a tak si na fb píšeme anglicky a překládáme písničky ale tento rok mi to nějak nejde mám problém s doslovným překladem.
Ona je v Aj lepší mě se nedaří v ničem :( Jak má lépe překládat, kde najdu články (na netu) k překladu ? Chci tento rok za 1 a udělám proto vše :)

Odpovědi
pokazdejinak

to chce klid… často ten doslovný překlad není nejsprávnější :) jestli tě angličtina baví, tak to půjde – čti si knížky v originále, sleduj filmy a seriály bez dabingu (i bez titulků, nebo s anglickými) a nesnaž se překládat po slovíčkách – snaž se pochopit, o co jde… když pak narazíš na nějaké nové slovo, tak zkus význam nejdřív odhadnout podle kontextu a až pak si ho najdi ve slovníku

a jestli máš možnost s někým mluvit, tak směle do toho! radši zkus i s chybami vyjádřit to, co chceš, než se bát a mlčet :)
zkus si najít třeba nějaké konverzační hodiny nebo si s kamarádkou místo psaných zpráv pusťte videohovor…

já když jsem se učila a žádné anglické seriály nebyly k mání, tak mi hodně pomohly písničky od Beatles :) vím, pro tebe to budou asi vykopávky, ale je jim dobře rozumět na poslouchání a je to prostě krásná angličtina… a hlavně – ty texty jsou opravdu o něčem, mají příběh