ponovotny

angličtina a němčina vs „plavat“ (ve škole)

jsou v angličtině a v němčině ekvivalenty pro plavat (ve škole)?
Doplňuji:
budete někdo vědět tu němčinu?

Nejlepší odpověď
quentos

v angličtině jsou, ale moc se nepoužívají. Spíše než plavat by použili drown in (příp. průběhovou formu „be drowning in“), tedy doslova „topit se v“, ještě častěji (ale stejně nijak frekventovaně) však jednoduše „have a hard time in“.
Nejčastěji se v AJ spíš říká obyčejné „not do well“ (I'm not doing well in maths.), tedy že se člověku v daném předmětu „nedaří“.
Doplňuji:
Noga má taky pravdu, akorát „at school“, ne in

Další odpovědi
Noga

Angličtina
„fall behind“
I'm falling behind in school