Pokročilý

Angličtina

Ahoj je tu nějaký dobrý angličtinář?potřebovala bych pomoci s timto:
Když je věta třeba tato:
I don't belive the prophecy.nebo:
I don't belive prophecy.
Která věta je správně?prosím vás jak poznám kde ten člen the mám dát?the-ten,ta,to a ja nevi kde ho dám nemám žádnou knížku kde by to bylo vysvětleno tak prosím vás jak bych k té větě asi dala člen the ale vysvětletemi kdy ho pouzit.
To sáme čeln a,an teď nevím kdy dát a a an ptž apple,a apple nebo an apple ? A to sáme jak to poznam? To první učivo sme nakously ale jen trochu kdyžtak mi to pošlete ve vzkazu díky ;-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Pokročilý

Další odpovědi:

Bronzový

To o tom proroctví: Ráda bych ti odpověděla, že ani jedna, protože slovo belive neexistuje, ale nakonec ti odpovím normálně: I don't believe prophecy.

NEurčitý člen,
dává se, když o věci mluvíme poprvé, a je jen u jednotného čísla.
A/AN,
bere se to podlé výslovnosti: an apple /(e)pl:/ e je samohláska, takže tam bude an.
Pozor! Někteří lidé si myslí, že se to bere podle toho, jak se to píše - není to pravda! Takže bude a young boy, a ne "an young boy"...

THE,
člen určitý, dává se, když o věci mluvíme podruhé nebo dotyčný ví, jakou věc myslíme. Já si pomáhám ti, že si říkám v duchu: Otevři TY dveře = Answer THE door.

Diskuze k otázce

Zlatý

quentos

Larissa: bez kontextu nelze jednoznačně odpovědět. Třeba nevěří jen nějakému konkrétnímu proroctví, které bylo popsáno výše v textu.

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.