Gami.Pet

Angličtina

Ahoj je tu nějaký dobrý angličtinář?pot­řebovala bych pomoci s timto:
Když je věta třeba tato:
I don't belive the prophecy.nebo:
I don't belive prophecy.
Která věta je správně?prosím vás jak poznám kde ten člen the mám dát?the-ten,ta,to a ja nevi kde ho dám nemám žádnou knížku kde by to bylo vysvětleno tak prosím vás jak bych k té větě asi dala člen the ale vysvětletemi kdy ho pouzit.
To sáme čeln a,an teď nevím kdy dát a a an ptž apple,a apple nebo an apple ? A to sáme jak to poznam? To první učivo sme nakously ale jen trochu kdyžtak mi to pošlete ve vzkazu díky 😉

Nejlepší odpověď
odpomass

Koukni na tohle:
http://www.hel­pforenglish.cz/ar­ticle/20060729­01-cleny-v-anglictine-articles

Další odpovědi
Larissa

To o tom proroctví: Ráda bych ti odpověděla, že ani jedna, protože slovo belive neexistuje, ale nakonec ti odpovím normálně: I don't believe prophecy.

NEurčitý člen,
dává se, když o věci mluvíme poprvé, a je jen u jednotného čísla.
A/AN,
bere se to podlé výslovnosti: an apple /(e)pl:/ e je samohláska, takže tam bude an.
Pozor! Někteří lidé si myslí, že se to bere podle toho, jak se to píše – není to pravda! Takže bude a young boy, a ne „an young boy“…

THE,
člen určitý, dává se, když o věci mluvíme podruhé nebo dotyčný ví, jakou věc myslíme. Já si pomáhám ti, že si říkám v duchu: Otevři TY dveře = Answer THE door.

quentos

Larissa: bez kontextu nelze jednoznačně odpovědět. Třeba nevěří jen nějakému konkrétnímu proroctví, které bylo popsáno výše v textu.