♥♥♥

Anglicky Dračice. Prosím o radu.

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak se správně řekne Anglicky SLOVO: Dračice (množné číslo, ty dračice)
Děkuji za správné odpovědi.

Nejlepší odpověď
david22

vixen
Doplňuji:
vixen – vixens

Další odpovědi
Orange

Vixen? Není to náhodou liška? Tak přemýšlím, jestli vůbec něco takového je… při nejhorším female dragon a máš to.

quentos

záleží na tom, jestli myslíte dračice doslova, nebo dračice přeneseně…

Co se týče „draka ženského pohlaví“, ve slovníku jsem skutečně našel dragoness, ale s poznámkou, že jde o řídké slovo. Ve zdroji níže tvrdí „dragin“ a prý je to „správně“, ovšem pro jsem nenašel nikde oporu.
Uváděné „vixen“ je dračice přeneseně ;{)> a ve skutečnosti, „nemetaforicky“ jde o samici od lišky.
Doplňuji:
v množném čísle tedy pak dragonesses / vixens

Zdroj: http://wiki.an­swers.com/Q/What_­is_a_female_dra­gon_called

cochee

Vixen je myslím nejlepší překlad – dračice, ďáblice, fúrie, megera, vždy přeneseně o ženské 🙂 ale mi se moc líbí takové ty ženské koncovky, co se v angličtině výjimečně objeví, takže dragoness podle vzoru princess, ale myslím že to neexisuje a kdyby to existovalo, tak to bude samice draka šesnáctihlava a nikoliv přeneseně ženská 🙂

quentos

spojením „female dragons“ nic nezkazíte, je srozumitelné a výstižné