Orange

Anglicky „až“?

Zdravíčko, dneska jsem docela v šoku zjistil, že nevím, jak jednoduše vyjádřit až ve smyslu: např.: Kino začíná až v 8. Slovníky mě moc nepomohly. Používají vůbec podobné formulace?

Nejlepší odpověď
quentos

„až“ v tomto kontextu se nejčastěji překládá spojením „not… until“ – „The cinema doesn't show until 8pm.“ (případně „… isn't showing“ , pokud jde jen o současnou, nikoli pravidelně se opakující situaci.)