dáma z ČR

anglické členy?

I often buy a/the sandwich for a/the lunch.
There´s a,–,the café and restaurant near our school.
the,–,a café is okay but I don´t like a,the restaurant.

Byl by někdo ochotný aby doplnil správné členy?
Děkuji předem za ochotu.

Odpovědi
fairy

a sandwich, for lunch je bez členu (nicméně když tam šoupneš a/the tak to neni nějaká extrémní chyba)
a café
the café, the restaurant

samicek333

a
the

takhle bych to doplnila já, ale u toho druhého si nejsem úplně jistá.

M.

Spíš ti poradím. „A“ se píše pokud o tom mluvíš poprvé a neznáš žádné okolnosti, v češtině by to bylo „Mám hrníček.“ „The“ tam dáváš, když už o tom mluvíš poněkolikáté a trochu nám to i přibližuješ „Ten hrníček je modrý.“

cochee

Ano. Ještě tam jsou doplňková pravidla, jako že se člen nedává před vlastní jména (s několika výjimkami) a v množném čísle se vynechává neurčitý člen, má-li být použit („a messages“ je špatně).