karolka<3

Anglické časy

Dobrý den,
potřebovala bych pomoc s pochopením anglických časů. Vesměs chápu jak se tvoří, ale nechápu kdy se který používá. Pomůžete mi? Byla bych za to moc vděčná :)

Nejlepší odpověď
Babsi

Prostý: přítomnost, která se opakuje (Chodím každý den do práce.)
Průběhový: aktuální přítomnost ( Stojím na zastávce.)
Minulý prostý: Ukončená minulost (Byl jsem venku.)
Minulý průběhový: děj, který probíhá v minulosti (Zatímco jsem se sprchovala, zavolal mi.)
Předpřítomný: Děj v minulosti, který přetrvává do současnosti, překládá se jako čas minulý. (Pracuji zde už tři roky.)

Další odpovědi
quentos

mírná oprava a doplnění:

Předpřítomný čas se v drtivé většině případů překládá jako čas PŘÍTOMNÝ (viz příklad výše – pracuju zde už tři roky), často s pomocí slova „už“; nemusí do přítomnosti přetrvávat, může mít jen následky trvající do přítomnosti (a tehdy se většinou překládá jako čas minulý: Zlomil jsem si ruku / následek – stále je zlomená).

Ještě doplňme čas předminulý – máme-li dva děje v minulosti, předminulý čas použijeme pro ten z těchto dvou minulých dějů, který se odehrál dříve.

U všech uvedených druhů ještě existují průběhové formy, které vesměs zdůrazňují (dlouhé) trvání.

ellen25

Ahoj, chtěla bych jen říct, že jsem teď narazila na testy, kde se dá angličtina procvičit dost dobře. Není to sice odpověď na Vaši otázku, ale třeba by to mohlo pomoct 🙂 http://www.english-test-online.com/cs-CZ/home