Anglické časy

Dobrý den,
potřebovala bych pomoc s pochopením anglických časů. Vesměs chápu jak se tvoří, ale nechápu kdy se který používá. Pomůžete mi? Byla bych za to moc vděčná :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Prostý: přítomnost, která se opakuje (Chodím každý den do práce.)
Průběhový: aktuální přítomnost ( Stojím na zastávce.)
Minulý prostý: Ukončená minulost (Byl jsem venku.)
Minulý průběhový: děj, který probíhá v minulosti (Zatímco jsem se sprchovala, zavolal mi.)
Předpřítomný: Děj v minulosti, který přetrvává do současnosti, překládá se jako čas minulý. (Pracuji zde už tři roky.)

Další odpovědi:

Zlatý

mírná oprava a doplnění:

Předpřítomný čas se v drtivé většině případů překládá jako čas PŘÍTOMNÝ (viz příklad výše - pracuju zde už tři roky), často s pomocí slova "už"; nemusí do přítomnosti přetrvávat, může mít jen následky trvající do přítomnosti (a tehdy se většinou překládá jako čas minulý: Zlomil jsem si ruku / následek - stále je zlomená).

Ještě doplňme čas předminulý - máme-li dva děje v minulosti, předminulý čas použijeme pro ten z těchto dvou minulých dějů, který se odehrál dříve.

U všech uvedených druhů ještě existují průběhové formy, které vesměs zdůrazňují (dlouhé) trvání.

Diskuze k otázce

ellen25

Ahoj, chtěla bych jen říct, že jsem teď narazila na testy, kde se dá angličtina procvičit dost dobře. Není to sice odpověď na Vaši otázku, ale třeba by to mohlo pomoct :-) http://www.english-test-online .com/…

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2416
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.