Thor841

Android nebo Windows8?

Ahojte vsem, prosim o radu. Jaky operacni system do telefonu by jste zvolili mezi temito dvouma? Proc?

Nejlepší odpověď
Hamon

Windows 8. Je to plně použitelný systém a je daleko méně napadaný malwarem (Android má aktuálně stejný problém jako donedávana Windows na PC – teměř monopolní postavení a z toho plynoucí převažující zájem tvůrců malwaru).
Jinak je to jedno, oba systémy nabízejí v podstatě to samé.
Doplňuji:
Běžný uživatel spíš potřebuje aplikace. A ty se dají pro obě platformy najít podobné.

Další odpovědi
Rapix

S doplněním od Hamona nesouhlasím. Okna mají prokazatelně menší základnu uživatelů a tím pádem méně aplikací. Android funguje na bázi linuxu takže každý si jej může upravovat k obrazu svému (jak je to s okny nevím). Pár telefonů už mi rukama prošlo a na jiný než s androidem už bych dopustit nemohl. Jak už jsem zmínil výše obrovská komunita, nepřeberné množství aplikací a celkově je zelený robůtek milejší.

Bedy

Já mohu souhlasit s uživatelem Hamon a Cochee, doporučuji Windows Phone.
Android je opravdu plný virů, podle nedávné zprávy 97% všech virů míří na Android, zbylá 3% na Symbian. Windows Phone je natolik zabezpečený systém, že na něj viry neútočí. Ale za to může vděčit i menší rozšířenosti, Android je více rozšířený systém.

Co se týká počtu aplikací, pro Android je aplikací sice více, ale to je spíš dáno tím, že pro jednu činnost si můžete vybírat mezi 10 aplikacemi, z čehož 8 je nepoužitelných.
U Windows Phone si můžete vybrat sice třeba jen ze dvou, ale zato plně funkčních, dotažených – každá aplikace je přísně kontrolovaná, není to žádná divočina jak u Androidu, že kdosi napíše aplikaci, která je často mizerné kvality.

Windows Phone je vyladěný, nedává se do kdejakého mobilu kdejaké kvality, ale dává se do kvalitních mobilů, kde je opravdu ten systém vyladěný na míru.

Závěr – chcete-li mobil na bastlení, abyste se v něm pořád vrtal, kupte si něco s Androidem. Chcete-li spolehlivý mobil, který Vám bude spolehlivě fungovat, kupte si něco s Windows Phone.

Zdroj: http://mobile­net.cz/clanky/mo­bilni-malware-stale-na-vzestupu-97-cili-na-android-13722

cochee

Ještě doplním Hamona, že Windows Phone 8 (nikoli Windows 8, to je systém pro PC a tablety) je na rozdíl od Androida dobře odladěn, v důsledku toho na plynulý chod stačí o polovinu slabší hardware než u Androidovských telefonů. Situaci výrobci Android zařízení ještě zhoršují tím, že Android přeplácají různými nesmysly a zbytečnostmi, které v resultu opět jen dále užírají výkon procesoru a vzácnou paměť.

mojitek

Zrivna jsem dneska četl odborný časopis který se zabývá tímto problémem.Článek byl plný srovnávacích testů-jednoznačný vítěz byl –Android--