pechota

Android nebo Apple, který OS pro mobily je lepší

Nejlepší odpověď
anonym

Jestli Ti jde víc o svobodu co se týče možnosti přehrávání či instalaci čehokoliv, jakýchkoliv úprav a kustomizací, široký výběr přístrojů v nejrůznějších cenových kategoriích, tak doporučuji Android. Android je otevřený systém, takzvaný Open source software.
Pokud Ti jde o lepší kompatibilitu všech aplikací, větší spolehlivost a nebo o pocit, že máš něco „luxusnějšího“ a nevadí Ti přitom uzavřenost systému, různé restrikce a omezení od Applu, tak jdi do IOS.
Který je lepší? To je pro každého jinak. Já osobně nemam rád jakákoliv omezení, mam rád když si se svým vlastním přístrojem můžu dělat co chci, takže moje volba byla rychlá – Android. Více funkcí, více možností a když je na kvalitním hardwaru, jako je například Samsung Galaxy S2… tak máš prostě špičkový kapesní počítač.

Další odpovědi
anonym

pokud jde o aktuální stav a vývoj do budoucna tak Android má našlápnuto daleko lépe. Androidů se prodá více než půl milionu denně.

V katalogu aplikaci http://market­.android.com je kolem 600 tisic aplikaci a her, mezi nimi spousta od ceskych vyvojaru a vetsina z nich je zcela zdarma.

Jednou koupenou aplikaci/hru mate navzdy a na kteremkoliv telefonu k dispozici bez dalsich plateb. O svatcich se vyskytuji akce ktere zlevnuji ruzne vybrane tituly treba o techto vanocich bylo 100 nejlepsich aplikaci a her zlevněno jen na 2 koruny.

Kolem androidu se v česku formuje početná komunita fanoušků, viz http://www.sve­tandroida.cz nebo http://www.pos­touranni.cz/sve­tandroida.cz

Operacni system se vyvyji velmi rychle, teprve nedavno vysla posledni inovovoana verze android 4.0 a na dalsi rok jsou ohlaseny dalsi verze a dalsi vylepseni ktera se do telefonu instaluji zcela automaticky formou WIFI aktualizací.

Bezproblémové rozpoznávání česky mluveného slova a vůbec beproblémová podpora českého jazyka je to cím android vyniká nad Apple iOS. Stejně tak otevřenost vývoje, do kterého mohou přispívat všichni výrobci z Open Handset Alliance.

Volil bych android celkem jednoznačně.
Tady je aktuální nabídka dostupných telefonů s tímto systémem, http://android-telefony.heure­ka.cz/