Lucimia

Anatomie – Gama-motoneurony

Prosím vás, nevíte někdo, co přesně dělají gama-motoneurony v předních rozích míšních v substancia grisea? Jsou tam i Alfa-motoneurony a ty vím, že inervují příčně pruhované svalstvo, u Gama-motoneuronů je ale psané pouze toto – inervace svalových vláken proprioreceptorů. Tomu prostě nerozumím? Copak receptory mají svalová vlákna? Jestli to někdo ví, tak budu ráda za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Třeba Vám někdo poradí rovnou. Nepomůže Vám citovaná stránka?

Zdroj: http://biomech­.ftvs.cuni.cz/pbpk/kom­pendium/kinezi­ologie/propede­utika_rizeni_me­dulla.php