wasser

Amnestie – vyrozumění o zahlazení

Jakým způsobem mě soud vyrozumí o zahlazení podmínečného trestu? Děkuji

Odpovědi
meTTax

Dobrý den,

nejprve by Vám mělo přijít usnesení o tom, zda se na Vás vztahu amnestie.
Proti tomuto usnesení je přípustná stížnost v lhůtě 3 dnů, jak pro Vás tak pro státního zástupce, vše by mělo probíhat ale tak, že se ve většině případů státní zástupce vzdá svého práva na opravný prostředek a odsouzený se neodvolá.
Tím usnesení nabyde právní moci a teprve pak bude nahlášeno na rejstřík trestů žádost o vymazání z rejstříku trestů.

Žádné usnesení o výmazu už Vám ale nedojde. Doporučuji, aby jste si výmaz zkontroloval tak, že měsíc po nabytí právní moci usnesení o použití amnestie, požádejte o výpis z rejstříku trestů a tak máte možnost si vše zkontrolovat.

Zůstávám s pozdravem