aamichal

Amnestie – veřejně prospěšné práce

Mám dotaz ohledně amnestie, mám udělat veřejně prospěšné práce 100 hodin, je to podle paragrafu 314e odst.1
Ještě jsem nebyl nikdy trestanej ani za přestupek nic. Tak se chci optat jestli se na mě amnestie bude taky vztahovat? Děkuji
Doplňuji:
paragraf 247 odst. 1 tr. za použití pragrafu 45 s přihlérdnutim k 314e odst. 2 tr.

Odpovědi
standa

Podle § 314e/1 byl vydán jen trestní příkaz (je to ustanovení trestního řádu nikoli trestního zákoníku).

Takže musíte napsat za jaký trestný čin jste dostal ten trest veřejně prospěšných prací…

Doplněna:

A ještě to je málo 🙂 ten odstavec 1 z paragrafu 247 měl celkem 5 písmen a-e, ale jen to „e“ bylo ´amnestováno´, pokud se jednalo o souběh písmen např. „d“ a „e“, tak se trest přiměřeně zkrátí…