amnestie r. 2010

dobrý den chtěla bych se zeptat můj přítel měl nastoupit před půl rokem do výkonu trestu za neoddělané prospěšné práce a 20.12.2009 ho vzali policajti…dostal 5 měsíců tak bych se chtěla zeptat jestli se na něj amnestie vztahuje..děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
MARTI-V

Nevím přesně,na co se ptáte.. Amnestii uděluje prezident ČR,není to automatické a rozhodně ne pro všechny a bezdůvodně.
Váš přítel zřejmě něco provedl a měl za to oddělat veřejně prospěšné práce,tedy se s ním soudce smiloval a neposadil ho hned nebo mu nedal podmínku..,ale váš přítel si toho nevážil,na prospěšné práce se vybodnul a tak je další postup vězení do kterého také nenastoupil dobrovolně,ale až když ho „sebrali“ policajti.Příkladný občan,ten si tu amnestii opravdu zaslouží!!! Je mi to líto,ale pro nic za nic souzen rozhodně nebyl,a tak ať si to hezky odsedí,když nebyl schopný vykonávat veřejně prospěšné práce.My jeho dovolenou „v chládku“ (nebojte,pěkně v teplíčku,dvd přehrávač,pra­videlná strava,knihov­na,spánek,flá­kání se,nemusí se tam nic!!!Tomu říkám trest..k smíchu!!)­zaplatíme na daních a bude to vyřešené!!
Vás je mi líto,zřejmě špatná volba..
Hodně štestí do nového roku:-)
Doplňuji:
Stando,já vím,ale tázající se v druhém dotazu ptá,proč jí pan prezident neodpovídá na žádost o amnestii,tak jsem to pochopila tak,že žádá pana prezidenta.
Zajímalo by mě,za co jsem dostala za odpověď palec dolu,buď mi ho udělila tázající nebo v tomhle státě chtějí lidé žít vedle kriminálníků a nevadí jim,co dělají a že za to nejsou potrestaní..

Další odpovědi
standa

Nevztahuje, neboť se s největší pravděpodobností dopustil trestného činu „maření výkonu úředního rozhodnutí“ a tento čin je trestným i po Novém roce.

To Marti-V :

Nejedná se o klasickou ´prezidentskou´ amnestii, ale o účinnost (od 1.1.2010) nového trestního zákoníku, který některé trestné činy ruší a některé tresty zkracuje.

Marti-C

Mám na to stejný názor,jako má jmenovkyně MARTI-V a většina zdravě uvažujících lidí v tomto státě.Podívejte se na tento článek a diskuzi k němu.
Nechápu,z jakého důvodu se rozčilujete a udělujete palec dolu,jste fakt pitomý!!!

http://www.no­vinky.cz/disku­se?id=187096&ar­ticleId=/doma­ci/188119-z-veznic-odchazi-prvni-propusteni.html&sec­tionId=8

P.S. Kata..kde pani napsala,že je doma s rodinou?? A i kdyby byla,tak co to mění na tom,že má pravdu v tom,že když někdo něco provede,tak si za to zaslouží trest a také,co je na tom špatného? Až budete doma s dětma,tak budete o sobě říkat „jsem debilní kráva,protože jsem doma s dětma?"Nebo jak je to myšleno ta vaše poznámka o tom,že je pani nejspíš doma?Jako,že nemá svůj názor?Já jsem například momentálně na rodičovské dovolené,ale nevzalo mi to titul,ani rozum,ba právě naopak si člověk uvědomí spoustu důležitých věcí!
Umíte urážet (tedy myslíte si to,ale pokud je pani MARTI-V inteligentní /což evidentně na rozdíl od vás je!!/,tak jí to od vás nemůže absolutně nic říct!),ale sama máte IQ na úrovni..no,divim se,že neštěkáte,s vaší "inteligencí“!!
Napíšete:

JSTE HODNĚ DIVNÁ! Hrajete si na chytrou co? No jo jste doma s rodinou tak se vám to mluví! A myslíte si jak jste slušný občan! Každý dělá chyby! Ale vy jste asi nějaká naivní pani madam

Máte pocit „milá“ paní,že pani je hodně divná?Hlavně,že vy máte v hlavě všechno srovnané.Zřejmě jste a nebo máte doma kriminálníka a tak se jich zastáváte,protože jinak nemůžu vysvětlit vaši poznámku.Ano,každý dělá chyby a je spravedlivé,aby po chybě následoval trest vy hloupá huso!!Podle mně jste najivní naopak vy a pani MARTI-V evidentně slušný občan opravdu je,na rozdíl od vás!

P.S.: Jen pro vaši klidnou duši..kontaktovala jsem pani MARTI-V a NENI doma s rodinou,je doma sama s dcerou a její manžel je v Afghanistanu,tak­že si je moc dobře vědoma toho,jaké to je být dlouhodobě bez milého a na všechno sama!Přesto to napsala a já jí dávám palec nahoru,to snad musí každý inteligentní člověk..

1991kata

pro: MARTI-V
JSTE HODNĚ DIVNÁ! Hrajete si na chytrou co? No jo jste doma s rodinou tak se vám to mluví! A myslíte si jak jste slušný občan! Každý dělá chyby! Ale vy jste asi nějaká naivní pani madam