smooker

Amnestie na zákaz řízení motorových vozidel?

Prosím o radu, zda se na tento rozsudek vztahuje amnestie:

čímž spáchal
přečin ohrožení pod vlivem návykové látky podle § 274 odst. 1 tr. zákoníku

a odsuzuje se

podel § 274 odst. 1 tr. zákoníku s přihlednutím k § 314 odst. 2 tr. řádu k trestu odnětí svobody v trvání tří měsíců.

Podle § 81 odst. 1 tr. zákoníku a § 82 odst. 1 tr. zákoníku se výkon tohoto trestu podmíněn odkládá na zkušební dobu v trvání 12 měsíců.

Podle § 73 odst. 1,2 tr. zákoníku se obviněnému ukládá trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel všeho druhu na dobu 18 měsíců.

Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

O trestu rozhodne soudce. Řidičák mu vrátí za 18 měsíců-

Další odpovědi
pusinka50

Jestli již byl vynesen Rozsudek do 31.12. 2012, amnestie se vztahuje na výkon podmíněného trestu.
Řidský průkaz ale bude vrácen až po 18-ti měsících, neboť na zákaz činnosti se amnestie nevztahuje.

smooker

a musí se v případě toho podmíněného nějak žádat, nebo vše bude probíhat automaticky? Děkuji

sio

Nemusí. Odpovědi najdete zde
http://www.trestni-rizeni.com/fo­rum/otazky-ktere-se-jinam-nehodi/amnestie-2013
a zde
http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/amnestie-z-1-1-2013-vyklad