ukas

amnestie 2010

chtel bych se zeptat jestli se na me vztahuje amnestie kdyz mam zakaz řizeni na 1 rok a podminku 18 mesicu nachytal 12 bodu

Odpovědi
standa

´Amnestie´ se na váš případ nevztahuje, protože Vy jste o řidičák přišel po přestupcích dle zákona o silničním provozu.

Pokud byste ´zákaz řízení´ dostal např. proto, že jste řídil bez řidičáku, tak na tento trestný čin by se ´amnestie´ vztahovala.

btw: Nejedná se o klasickou prezidenstkou amnestii, ale o učinnost (od 1.1.2010) nového trestního zákoníku, který některé dnešní trestné činy už nebude znát…