HF

amnestie 2010

dobry den,chtel jsem se zeptat,mam tri male kradeze ani ne do 3000kč a k tomu napad.veř. činitele. za vše mam podminky,ale za tu posledni kradež se to vše promnenilo na odneti svobody. Vztahuje se na mne amnestie? Pada mi to vše, nebo jen ty kradeže? Diky moc

Nejlepší odpověď
standa

S největší pravděpodobností vám nepodmníněný trest zůstane (nejspíš bude lehce zkrácen), protože podmínku jste porušil tou poslední krádeží (§ 247/1.e) která sice dnes už není trestný čin, je to ´jen´ přestupek, ale i spáchání přestupku může stačit na porušení podmínky.

Za ten zrušený trestný čin (§ 247/1.e), který se ´změnil´ na přestupek vyfasujete v rámci přestupkového řízení nepochybně tučnou pokutu.

Během ledna byste měl dostat od soudu dopis, ve kterém vám oznámí ZDA a o kolik přesně vám zkrátí ten nepodmíněný trest.