amnestie 2010

amnestie se vztahuje na vsechny podninky nebo jsou jenom urcite napr.ublizeni na zdravi se take vztahuje?-podninecne propusten

Nejlepší odpověď
standa

Nejedná se o klasickou prezidentskou amnestii. Tentokrát za „to“ pan prezident nemůže. Důvodem je platnost nového trestního zákoníku, který některé tresty ruší, některé zkracuje… Více si přečtěte v článku, na který odkazuji v níže uvedem zdroji…

Co se týká vašeho konkrétního dotazu, tak bez znalosti bližších okolností, za kterých byl podmíněný trest uložen, nelze jednoznačně odpovědět.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/nova-amnestie-z-vezeni-se-v-lednu-dostane-pres-tisic-lidi-pep-/domaci.asp?c=A091215_­074233_domaci_bar