Amnestie 1.1.2010

Dobry Den.Prosim Vas muze mi nekdo poradit>?Vstahuje se na me amnestie v roce 2000 jsem mel 4 falesne bankovky byl jsem odsouzen k 6 rokum odneti svobody.Muze se mi skratit trest>? paragraf je to 140 1,2

Odpovědi
standa

Teoreticky se vám trest může zkrátit, protože § 233 Padělání a pozměnění peněz dle nového trestního zákoníku má horní sazbu sníženou o 2 roky z 10 na 8 let.

Ale konečné slovo bude mít jedině soud. O výsledku případného zkrácení budete nepochybně vyrozuměn. Neoficiálně se ´píše´, že by tyto případy (zkracování trestů) měly být pachatelům oznamovány do konce ledna 2010.