Galax

AMD nebo Intel? Co je lepší?

Dobrý den chci si koupit PC tak do 15 000… a chci se zeptat, jestli je lepší procesor Intel core 2 duo 2.7, a nebo AMD phenom II 4× 3.2. Chci ho spíše na hry… (ten AMD je zde: http://pc.bazos­.cz/inzerat/10330549­/PC-sestava-AMD-Quad-Core-Phenom-II-X4-955-Black-Edition.php (zajímalo by mě jestli na něm rozchodim nejnovější hry na plné požadavky atd…)). Ten intel má 4 gb ram a 1 gb ATI grafiku… Děkuji

Nejlepší odpověď
casey

ackoli jsem priznivec intelu, v tomto pripade bych vsadil na amd. prece jen je to quad a za 15k tezko muzes chtit zazraky. Vzdy to bude stroj sestaveny z velmi levnych komponent.
tohle jsou priblizne ceny toho amd:
2 868,– Kč-grafika
1 699 Kč – hdd 5400
959 skrin
1171 deska
2329 pcu
1586 ram
ˇplus zdroj, ktery je velky shit (levnejsi firma uz neni), win 7 a kabely.
cely komp dnes sestavis za cca 12–13k. jestli je to skutecne pc nove, je cena 14k v poradku.

¨Ale nerad bych vse hanil, Za tyto penize nelze sestavit nijak vzlast lepsi stroj.
Na hry je zasadni grafika. Procesor na to ma, ale tahle grafika je dnes jiz povazovana za low-end. Dnesni hry zahraje, ale na nejvyssi detaily v full HD rozliseni nejspis ne. Natoz s nejakym vyhledem do budoucna.

Další odpovědi
mosoj

V těchto nižších cenových relacích je lepší AMD.
Hry sice nehraji, mám AMD Athlon X4 640
OS Win 7 profesiobal 64 bit, 8 GB paměti ale „jenom“ integrovanou grafiku ATI Radeon HD 4250.
Video HD ve formátu AVCHD běhá jako hodinky včetně případného střihu.
http://www.al­za.cz/amd-athlon-ii-x4-640-d180828.htm?kam­pan=adw1_proce­sory_amd-produkty&gclid=CID­t7aje_KkCFYoJ3wod­STxmag

Cena počítače na začátku roku včetně OS 64
cca 14 000 Kč. Zdroj volen kvalitnější kvůli hluku.

emba5

Tady jsem navrhl sestavu na alfě,sestavení je za 500 kč.Má mnohem výkonější grafiku a rychlejší Disk Green verze 5400 ot spomalují systém a spůsobují cukání ve hrách Můžete ho dokoupit jako druhý disk.

Zdroj: http://www.al­facomp.cz/php/in­dex.php?eid=136140