Hakunamatata

Alternativci mezi námi. Jak to mají?

Víte co mne už hezkou řádku let vrtá hlavou? Speciální typ lidí, dám jim tu název Alternativní, jelikož mne nic lepšího nenapadá. Jedná se o lidi, především ženy, které nosí takové dlouhé nevkusné a neforemné sukně, děti v šátku, neupravené vlasy, pytlovité oblečení. Vídám jich ve městě a v MHD spousty. Zdají se mi být jako slušní a poctiví lidé, ale vzhledem k tomu, že nikoho z nich neznám osobně, zajímalo by mne ohledně nich pár otázek.

  1. Jaký je motiv jejich jednání?

Chtějí snad žít zdravě a v souladu s přírodou? Budiž. Proč si jen nenakoupí bio jídlo ve zdravé výživě a podobně. U toho se přece můžou upravit standardním způsobem, zajít si k holiči, koupit si padnoucí oblečení. Nebo je to snad jejich styl, protože se jim to tak líbí? Pak mi však na mysli vytane otázka – Komu se líbí neupravená a neoholená žena? Kolik takových může být v poměru k počtu žen, které vídám?

  1. Kde pracují?

Trh práce je neúprosný a tak by mne zajímalo, na jakých pozicích a v jakých firmách tito lidé pracují. Jasně že určité procento pracuje v bio obchodech a podobně. Ale ta většina ostatních?

Doplňuji:
Díky za vaše odpovědi. Jen bych chtěla podotknout, že mě zajímá především odpověď na otázky 1) Co je motivem jejich jednání a 2) Kde pracují. Třeba jestli má někdo nějakou zkušenost.

Opravdu už dávno mne tato otázka napadla a to když jsem se před několika lety přistěhovala do jednoho nejmenovaného třistatisícového města a je jich tu opravdu mnoho. A hlavně teď, když už rok a půl pracuji přímo v centru města, je potkávám doslova na každém kroku. Opravdu nic proti nim nemám, ba naopak. Prostě by mne blíže zajímal jejich způsob myšlení.

Nejlepší odpověď
anonym

Tobě už hezkou řádku let něco vrtá hlavou? Speciální typ lidí?
Já si myslím, že tito „alternativci“ nebo jak já jim říkám „nezávisláci“ se ve městech vyskytují spíš sporadicky.
Takoví lidé si žijí po svém a mezi svými a mají k tomu své důvody. Nikomu neškodí a nikomu většinou své názory nenutí a nejsou nikterak svému okolí nebezpeční. Pokud ovšem se nejedná o takové extrémy, kdy ohrožují svým jednáním zdraví svých dětí.

Doplňuji:
Když je potkáváš na každém kroku a zajímají tě, tak proč se nezeptáš přímo některé/ho z nich?

Další odpovědi
www

Až jednoho takového člověka potkáš, budeš muset zeptat se jeho. Co ho k tomu vede a kde pracuje, ví totiž jen on.
Podle mne je to jen jejich a zcela oprávněná volba v čem bude chodit a vytvářet si svůj image 😉 .
Doplňuji:
Znám odborníky s mnohými tituly před i za jménem a podle jejich zevnějšku to nikdo nepozná. Stejně tak spoustu nažehlených a primitivních volů. Ale stačí aby promluvili (oba případy) a je ti jasno 😁

Reezo

Je potřeba si uvědomit, že styl oblékání nijak neohrožuje zdravé myšlení těchto lidí. Každý muž a žena mají něco málo společného, ale jinak jsou hodně individuální. Nemůžeš soudit lidi, podle toho jak vypadají. Běžně se stává, že člověk do kterého by to nikdo neřekl, má zrovna obrovské srdce. všechno je to o tom jak dotyčný jedinec přemýšlí a co všechno si uvědomuje.
Doplňuji:
Nejspíš budou pracovat tam, kde tolerují tento druh oděvů. Nebo se prostě převléknou, může to být pohodlné. Spoustu lidí se po práci rádo převlékne do pohodlného oděvu. Nejlepší bude, když si to sama vyzkoušíš a zjistíš co na tom doopravdy je.

anonym

Zapomeňme na oblékání podle kopíráku, myšlení podle kopíráku; http://ekonomic­kareforma.cz/or­meggiare/cochce­me.html

anonym

Alternativci – tak to slyším poprvé a že už mám hezkých pár křížků. Přes délku tvé otázky jsem nepochopila, na co se vlastně ptáš. Dlouhé volné oblečení nosí s oblibou i má dcera. Její kamarádky ze školy jsou na tom hodně podobně. Proč? Je to pohodlné a tyhle (dnes už) mladé ženy se tak cítí dobře. Nosí třeba indické sárí, což je mimochodem velmi krásné oblečení, které sluší každé ženě.
Nošení dítěte v šátku jsem si díky dceři vyzkoušela i sama. Ve světě je to velmi běžný způsob přepravy malých dětí. Rozhodně jsou takhle mimina blíže ke své matce a jsou klidnější.
Mnozí tito lidé se stravují zdravě. Jedí méně masa, než jsem třeba byla zvyklá do jídelníčku zařazovat já. Dost mne překvapilo, že dcera má ráda nejen pohanku, ale také kroupy a jáhly. Vaří jinak než já, ale velmi chutně. Má ráda přírodu a často (skoro každý víkend) jsou s celou rodinou venku. Šplhají po skalách, mají rádi vodu i hory.
Ve vztahu ke zdravé stravě zachází tak daleko, že si pěstují vlastní ovoce a zeleninu . Dcera si chová i vlastní slepice, aby měla domácí vejce.
Je to úžasná mladá a sebevědomá žena. Ví co chce. Umí poslouchat své tělo a je opatrná na sebe a na celou svou rodinu.
Dcera je obvodní lékařka, jedna její kamarádka je učitelkou na střední škole a další z jejich party našla smysl svého života ve vědecké kariéře.
Když tě to tak dalece a tak dlouho zajímá, tak bys možná někoho z těch „zvláštních“ lidí mohla oslovit a zkusit se zeptat přímo. Každý člověk je jiný a každý je také něčím zajímavý. Odlišnosti jsou darem. Byla by to přece strašná otrava, kdyby všichni lidé byli stejní.
Myšlení má každý člověk vlastní a můžeš do něj proniknout jen za podmínky, že ti to takový člověk dovolí.
Možná by bylo dobré, kdyby ses zamyslela nad tím, co je vlastně v naší společnosti normální a co nenormální. Zatím co ty vidíš prohřešek proti kultuře těla v tom, že se někdo neoholí, jiný člověk to může vidět přesně opačně.
Mimochodem -víš kolik práce dá účes, kde vlasy vypadají neupraveně? Jde o to, aby ale i přesto byly zdravé a čisté.
Pokud máš takových důvodů k zamyšlení více, tak ti tvůj život nezávidím. Chce to více tolerance a přijímat své okolí i s tím, že jsou v něm lidé, kteří mají své názory, své představy, touhy a přání a stojí si za nimi.

anonym

Jo, to jsou takový co nosí přidušený děti v těch hadrech kolem pupku, sukně až na zem, no je to prostě jejich styl, co k tomu ještě, nesuďme podle vizáže, bývají velice sečtělí, nemívají televizi, zato pc, to jim šlape jako ďas, velmi dobře se starají o své děti, jen ty hadry, co v nich tejraj ty děti mi vadí a vadí i lékařům, mnoho dětí se v nich už udusilo a pro páteř ve vývinu to taky moc není, ale pokud to nemá na sobě celý den, tak prosim, no, nic proti nim nemám, šaty si šijí sami, nemají rádi konfekci a bývají to hodně vegani, nebo vegetariáni, což se mi velmi líbí, jsou to inteligentní lidé, jejich způsob myšlení neznám, do hlavy jim nevidím, ale proč se s nimi nedáš do řeči? Já bych to klidně udělala, proč ne?