Martin V

Alpy z Lysé hory v Beskydech – je možné je vidět?

Zdravím, včera jsem byl v Beskydech na Lysé hoře a dva turisté se tam bavili ohledně viditelnosti. Za inverze nebo při vhodných podmínkách jdou dobře vidět Jeseníky nabo Vysoké Tatry. A podle jeho tvrzení je možné zahlédnout i vrcholky zasněžených Alp, ale to se stává jen jednou za několik let. Tak nevím, jestli je to možné nebo jsou Alpy daleko a není možné je zahlédnout. Díky za odpověď.

Odpovědi
marci1

Jestli je to možné z Lysé Hory nevím, ale z Pradědu je to při velmi příznivém počasí možné. Na jihu byly vidět nízké Alpy. Zažila jsem to a ten výhled je nádherný. Z Lysé Hory jsem viděla Vysoké Tatry. 🙂

mosoj

Možné to je.
Včera byly vidět ze Šumavy.
Viz : http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/705745/Alpy­.jpg
Doplňuji:
V současné době přetrvává na horách inverze a to jsou ideální podmínky pro dobrou viditelnost.