nature

Aloe vera drink gel, xanthan..

Dobrý večer, objednala jsem si za 500 korun aloe vera gel, obsahující 90% aloe. Když mi paní prodejkyně značky LR drinking gel přinesla, dočetla jsem se, že kromě aloe obsahuje také stabilizátor xanthan. Zajímám se o různé emulgátory a stabilizátory, prostě éčka, a snažím se je vynechat při nakupování. Proto vím, že xanthan je polysacharid rostl. původu např. kukuřice atd., ale nerozumím tomu natolik, abych mohla věřit paní prodejkyni, když říkala na můj dotaz o xanthanu, že je to přímo xanthan (polysacharid) té aloe very. Tak nevíte někdo prosím jestli to tak je?? Nechce se mi tomu uvěřit, že ten gel stabilizujou přímo částí aloe..Také obsahuje sorban draselný a uhličitan sodný, na to mi odpověděla, že zvyšuje účinek aloe very.
Proto prosííím, nevíte náhodou někdo jak to opravdu je?? Nepodařilo se mi vygooglit odpoveď přímo na tento dotaz.. Moc děkuji :)
Doplňuji:
Moc děkuji za odpovědi! :)
Jde přesně o to, zda je možné, že xanthan – polysacharid přír. původu -
se získává přímo z té rostliny aloe vera, protože se může získavat
různými způsoby (z různých surovin – kukuřice, soja..). Proto by mě
zajímalo, jestli jde zjistit, z jaké suroviny je vyroben xanthan obsažený
přímo v drinku aloe vera (protože xanthan vyrobený např. z kukuřice,
která může být geneticky modifikovaná, je pro dlouhodobé užívání
nevhodný, si myslím). Pokud je vyrobený z aloe, tak by mě jeho užívání nevadilo.
A omlouvám se – nebyl to uhličitan sodný, ale benzoan sodný, který je
vcelku nežádoucí látkou, podle toho co jsem se dočetla.
(emulgátory.cz je pro mě docela důvěryhodná stránka..)

http://www.emul­gatory.cz/sez­nam-ecek?prisada=E211

Děkuji také Mosojovi za odpověď, chtěla bych jen říct, že jde právě o gel,
který se používá k vnitřnímu užití. Proto přemýšlím, zda do těla dostávat
tolik látek navíc, když si myslím, že piju něco zdravého..

Přeju krásný večer, a děkuju ještě jednou všem..

Nejlepší odpověď
BEAES

Já našla toto, měla by to být bezpečná látka…
Látka přírodního původu, polysacharid získáváný fermentací glukózy nebo sacharózy. Ve své čisté podobě to je bezbarvá látka, gelovitého charakteru, v potravinářství se s ní však setkáme jako s bílým práškem. Využívaná je jako zahušťovadlo či stabilizátor v mléčných výrobcích, dresingu nebo i masných výrobcích. Obecně je považována za bezpečnou látku bez vedlejších účinků, jsou ale známy ojedinělé případy alergie na xanthan.

Další odpovědi
mosoj

Něco tu gelovou konzistenci musí udělat a to je ten xantan. Pokud nechcete xantan , kupujte aloi tekutou. Ale i tam bude sorban draselný protože je to konzervant a kdyby tam nebyl tak se to během krátké doby zkazí.
Uhličitan sodný ( obyčejná soda – nikoliv jedlá, ale to je jedno ) bude zřejmě upravovat kyselost (pH) aby to nebylo kyselé, ale mělo to pH jako pokožka nebo místo kam se to aplikuje.
Doplňuji:
Já to pochopil jako že to je ve formě gelu a bylo mně to divné kdyby to bylo k pití, tak jsem si z toho vyvodil že to je na tělo.

Takže tady je to jako zahušťovadlo. Osobně bych se nějakých škrobů nebál. Horší je to s tím benzoanem sodným a sorbanem draselným. Obě látky jsou konzervanty a nejsou tak úplně nevinné, zejména ten benzoan. Ale asi by se to bez toho hned rychle zkazilo.

anonym

nikdy a nikde neseženete čistou aloe vera,nebot čistá koncentrace je pouze získaná z rostliny,sodnan draselný učinek aloe nezvyšuje,je jen doplnkový ale dává se do všech přípravků jinak byjste nezaplatila jen 500kč,ale mnohem víc,já když potřebuji aloe tak si koupím přímo rostlinu a ulamuji její listy,z těch vytéká tekutina podobná oleji,ale záleží nač jí chcete použít,je to jen k zevnímu použití