Alkoholová nepříčetnost?

Dobrý den, když se požitím alkoholu dostanu vlastní vinou do stavu naprosté nepříčetnosti a v tom stavu brutálně zmasakruji 10 lidí, tak mi přesto hrozí pouze trest odnětí svobody v maximální výši 10 let dle §360 Trestního zákoníku za naplnění skutkové podstaty TČ opilství? Není to padlé na hlavu?

Nejlepší odpověď
anetadela1

Je to padlé na hlavu!!! Alkohol by se vůbec neměl brát jako polehčující okolnost.

Další odpovědi
Miroslavst

Domnívám se, že se nebude přihlížet ke skutečnosti, že jste se dostal do nepříčetnosti pod vlivem návykové látky-alkoholu, jelikož jste si tuto nepříčetnost způsobil sám.
V tomto případě budete souzen za úkladnou vraždu kde vám hrozí trest až vyjímečný, tedy odnětí svobody na doživotí. V případě, že jsou vraždy způsoben jak uvádíte brutálně, je vysoce pravděpodobné, že to bude uvedený vyjímečný trest.

holčička

Nevím ale je to kruté.A zdá se mi to přehnané podle toho jak jste zmasakroval těch 10lidí.

Fermi

Dobrý den,
nejsem právník, ale domnívám se, že byste byl odsouzen za vraždu a jako polehčující okolnost může vzít soud v úvahu, že jste vraždil pod vlivem alkoholu