Alkohol za řidítky = ztráta ŘP

Potřebuji rozsoudit. Pokud Vás policista zastaví při jízdě na kole pod vlivem alkoholu, můžete přijít o řidičský průkaz nebo ne? (a platí stejné pravidlo na silnici jako při jízdě v lese?)

Nejlepší odpověď
anonym

nevím to na sto procent, ale dle mého nemůže vám jej zebrat. Maximálně pokutu, ale řidičák nee :) co potom ti, kteří jezdí na kole opilý a nemají řidíčák? :)

Další odpovědi
mosoj

Potřebujete řidičák k řízení kola ? Nepotřebujete.
Takže o žádný nemůžete přijít.
Jste ale účastník silničního provozu a jste povinen dodržovat dopravní předpisy. Takže pokutu klidně. Dopravní předpisy platí na všech silničních komunikacích. Tedy i lesních cestách.