fira

Alimenty a právo.

Po podání trestního oznámení pro neplacení výživného a zaplacení dlužné částky prý nelze řízení zastavit.Je to pravda?Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
To není o mém dítěti to už se živí samo ale tak to opravdu fungovalo.Dlužil jsi na výživném,zaplatil a prošlo to.Ale od nového roku prý platí úprava zákona že to je trestný čin stále a nelze ho stahnout.Tak bch rád věděl jak to je doopravdy.

Nejlepší odpověď
atriplex

Účinnou lítost nikdo nezrušil, jen je trochu jinak formulovaná.

§ 197 Zvláštní ustanovení o účinné lítosti
Trestní odpovědnost za trestný čin zanedbání povinné výživy (§ 196) zaniká, jestliže trestný čin neměl trvale nepříznivých následků a pachatel svou povinnost dodatečně splnil dříve, než soud prvního stupně počal vyhlašovat rozsudek.

Trvale nepříznivé následky jsou extrémním stavem, který se většině neplatících tatínků netýká.

Další odpovědi
iceT

jeden muj znamy se s timto take potýkal,dluznou castku zaplatil a tim byla cela vec vyrizena,ovsem aby opet nedoslo k trestnemu cinu,je nutne platit pravidelne treba i malou castku.trestny cin vznika,pokud nezaplatite 4 mesice po sobe.tak mu to aspon bylo receno.

Miroslavst

To bys mohl neplatit a před soudem najednou zaplatit a nic by se nedělo. Třeba by na to jednou zapomněla a prošlo by ti to bez úhony.
Umíš souložit, musíš umět se starat nebo platit.
To máš za tu nit.
Závit mě došlo až jak jsem to napsal-venkovní, ale to stoupání asi nezměřím metrem.