alimenty a bydlení

Dobrý den. Prosím o radu. Mám s přítelem čtyřletou dceru. Nejsme manželé, žijeme v mém bytě a přítel tu má trvalé bydliště. Chci se rozejít, ale on odmítá opustit byt. Začal vyhrožovat, že mi dceru vezme. Odstěhovala jsem se k rodičům. Nechce opustit byt a na dceru nepřispívá. Mohu ho nějak vystěhovat? A mám nárok na alimenty? Rodiče říkají, že mohu zažádat i zpětně, nikdy pravidelně nepřispíval.

Odpovědi
standa

Doporučuji tento postup:

  1. dojděte na obecní úřad (evidence obyvatel) a oznamte, že ´rušíte´ svůj původní souhlas k záznamu trvalého bydliště vašeho přítele (jste jediný vlastník bytu a máte na to nepsorné právo)
  2. napište soudu žalobu na ´vyklizení z bytu´
  3. napište soudu návrh na úpravu výživného
  4. napište soudu návrh na úpravu styku s nezletilým dítětem.

Udělejte to rychle a bez emocí s přítelem se ´neraďte´ ani v dobrém ani ve zlém. Až budete mít návrhy podané, tak až pak teprve se s ním pokuste dohodnout tzv. ´mimosoudně´

S formulací žalob si nelamte hlavu a pokud se dopustíte nějakých formálních chyb, tak vám to soud sdělí a požádá o nápravu. Dejte si pouze pozor, abyste tyto žaloby adresovala správnému soudu.

Přeji hodně štěstí !