Vlosa_xD

Kdybych si chtěl koupit basketbalové boty Nike Lebron 13 na Aliexpress za 65 eur (asi repliku), mohu za to být trestaný?

Kdybych si chtěl koupit basketbalové boty Nike Lebron 13 na Aliexpress za 65 eur (asi repliku), mohu za to být trestaný? (pokud by mě chytli) Děkuji.

Odpovědi
cochee

Trestaný ne, jde nejspíš o přestupek. Počítej s tím, že pokud by balík celníci zadrželi do celního řízení a ty boty by byly opravdu padělané, tak ti je zabaví bez náhrady.

VeRe1983

Pokud vím, zboží zabaví. Ale nikdy jsem neslyšel o postihu. Pokud ti prodejce výslovně neřekne, že jde o padělek a ty nejsi soudní znalec, navíc jsi zboží fyzicky neviděl, kde je prokazatelnost úmyslu? Pokud bude zboží x stát polovinu ceny, než jinde tak to může znamenat co? Že prodejce končí s podnikáním a vyprodává skladové zásoby. Že má nadstandardně nastavené množstevní slevy od dodavatele. Že jde o rozbalené zboží. Apod. Jak může tohle kvalifikovaně zákazník posoudit? Notabene když zboží ani fyzicky neviděl? Fotografie snese všechno.