terca.2

Algoritmizace

Dobrý den, potřebovala bych pomoct s úkolem do IKT (počítače). Absolutně netuším co s tím, poradí mi někdo prosím? Znění úkolu je: Napište algoritmus pro výpočet výrazu s ošetřením nežádoucích důsledků. Cílem je zobrazit hodnotu X nebo varovné hlášení o chybném zadání a původu chyby. Obrázek výrazu najdete zde:http://tinypic­.com/view.php?pic=14k­h46t&s=5#.UnP8nPkz2Xw Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

  1. algoritmus – snad nebude takový problém naprogramovat výpočet jednoduchého vzroce, ne?
  2. jsou dva případy, kdy vzorec nebude mít v rámci racionálních čísel řešení
  1. pro čitatele – odmocnit můžeš pouze kladné číslo, tedy A+B>0 *)
  2. pro jmenovatele – nelze dělit nulou, tedy C<>D **)

_________-
*) neplatí, pokud X je z oboru reálných čísel
**) neplatí, pokud X je z oboru komplexních čísel