Veruxxx

alergie na lepek a mleko?

Dobrý den,

celý život mne trápí nafukování břicha…neustá­lé…poslední rok to mám skoro každý den (je mi 27)a začíná mě i dost často bolet břicho a oblast žaludku (byla jsem na gastroskopii a nic nenašli) Protože mám známou homeopatičku, rozhodla jsem se k ní zajít a tam mi naměřili, že mám alergii na lepek a mléko. Můj dotaz zní, můžou se tyto alergie projevovat jen mými problémy s břichem?všude čtu, že další projevy jsou např. průjem, slabost atd. atd..to já nemám..proto této diagnoze na 100% nevěřím..Co myslíte?Co teď?
Doplňuji:
a může se alergie na mléko a laktózu zhoršovat?

Nejlepší odpověď
www

Já bych nenechával verdikt na homeopatičce, ale lékařích. V případě, že tě tvůj neuspokojil, změň ho. Podle mne to nadýmání může být způsobeno více příčinami.

Další odpovědi
briketka10

taky mám alergii na mléko to kupuju sójové je dobré nebo salko..
a lepek ten moc neřeším, vysledovala jsem co mi dělá dobře a co ne, nejím chleba a rohlíky, kupuju si žitné plátky v Bille za 19,90 nebo v Kauflandu..

měla by jste si zajít za jiným lékařem, ne k homeopatičce, ale na jinou gastroenterologii tam Vám jistě pomůžou lépe, a udělají další vyšetření třeba kolonoskopii ta odhalí i zánět střeva, nebo jiné onemocnění..

my nejsme lékaři..

Drap

Alergie se samozřejmě zhoršovat může. Je homeopatička lékař ?
Osobně bych šel na vyšetření znovu s tímto poznatkem a při vyšetření na to musí přijít.

štamgast

Když ti to řekla studovaná doktorka, tak tu alergii na 95% máš. Takže vyřadit vše, co obsahuje lepek a mléko a začíst jíst bezlepkově. Kdyby si tohle neprovedla, tak teprv by si pravděpodobně měla průjmy atd.

Damiana

Zkus mléko (a produkty z něj) a pečivo z pšeničné mouky nějakou dobu vynechat. Pokud se tvé potíže zmírní, či dokonce zmizí, vypadá to, že byly skutečně příčinou.
Pozor ale na skryté alergeny v některých potravinách, chce to číst pozorně příbalové letáky.
Ignorovaná alergie na laktózu (nebo i na kasein) a alergie na lepek se pochopitelně mohou zhoršovat, proto vyžadují speciální dietu.
Vyšetřit se nech znovu, ale vyber si raději jiného lékaře.