hinata-sama

Alergie na barvu na vlasy?

Hlavu jsem už barvenou měla (na červeno), nyní ji mám barvenou podruhé (na černo). Předtím to bylo ok, ale teď mi na místa (tvář, trochu čelo, maličko krk a uši), kam se mi při barvení barva dostala, vylezla vyrážka, hlavně na uších to dost svědí, ačkoliv hlava mě nesvědí vůbec. Vlasy mi mamka barvila před včerejškem, ta vyrážka se objevila až včera. Jsou to malinké červené pupínky.
Může to být alergie? Pokud ano, může za ní, že jsem tentokrát použila barvu od jiné značky? Zmizí to samo? Setkaly jste se s něčím podobným? Jak jste to řešily? Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě, alergie na barvu to může být.Před každou aplikací barvy se doporučuje 48 hodin před nanasením barvy, si udělat test na alergii ( za ušním lalůčkem nanést trochu nesmíchaného barvicího krému ). Nechat celou dobu na místě, nesmývat. Pokud máte tetování černou hennou nebo vlasy již dříve barvené hennou pak raději barvu nepoužívejte. Pokud vyrážka nezmizí, navštivte lékaře.

Další odpovědi
Nuk nuk

Přímo jsem se s tím nesetkala, ale samozřejmě se o alergickou reakci jendat může, a podle popisu pravděpodobně i jedná. Pokud ještě obal od použité barvy, přečtěte si její složení, případně u některých bývá i leták, na němž by mělo být i upozornění na případné alergeny. Můžete udělat i to, že si i s tím obalem dojdete na kožní nebo na alergologii, případně by Vám mohla poradit i zkušená kadeřnice, abyste do budoucna věděla, kterým látkám se máte vyhnout. Jak rychle ale vyrážka zmizí, to Vám nepovím. Může zmizet během několika dnů, ale záleží, jak silná je ve směsi ta alergenní látka a jak moc je na ni Vaše pokožka citlivá.

Pájo

Ano, bude to tím, že jste použily jinou barvu, než původně. Je to alergie způsobená některou ze složek barvy. Souhlasím s odpovědí >marci1<

Mrkněte třeba i na odpověď uživatele >Wang< zde:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/alergicka-reakce-jak-probiha