Andy200

Ale já neznám objem je to bez čísel, jaký kočky?

Doplňuji:
omlouvám se, měla to být odpověĎ

Nejlepší odpověď
MrGandy

Tak jsem čech a za tebe se stydím. Je ze Slovenska, což znamená, že některá slova jsou trochu jiná … koukni se prosímtě na to a bezmyšlenkovitě nepiš. Myslíš si, že by ti někdo psal o nějaký kočce, když píšeš o matice?

Kocka

Další odpovědi
arygnoc

ach jaj.

zak teda napred slovníček:
kocka – kostka,
valec – válec.

objem valca:

PIr2v (PI=3,14; r – priemer (průměr), v – výška);
v=2*r (je to valec v kocke), teda:
PIr2(2*r)

objem kocky:
(r*2)^3

percentuálny objem valca v kocke:
((PIr2(2r))/(­(r2)^3))*100, te­da:

PIr2(2*r)
----------------* 100
(r*2)^3

jasné?

(dúfam, že som to nepoplietol [doufám, že jsem to nespletl])

Lucijej

Tak to zkus tak, že si sám stanovíš délku hrany krychle… třeba 6cm, tím pádem poloměr válce bude 3cm a výška 6cm. Výsledek převeď na procenta, které budou odpovídat poměru jakéliv krychle ku válci.

Doplňuji:
P.S. kocka je slovensky kostka ;o)