IVANKAB

ale já bych chtěla aby mělo obě, jak mé tak přítelovo..

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je nejasná ? Pokud má vztah k tvému předešlému dotazu, tak je to nesmysl. Druhé příjmení může člověk získat pouze sňatkem. Znáš nějaké dítě, které má dvě příjmení ?

Další odpovědi
venkovan

Dobrá pomsta dítěti.
Celý svůj život bude muset všude v úředních papírech vypisovat dlouhé jméno a příjmení. Jen kvůli rozmaru rodičů, aby někdo z nich nebyl dotčen na svém jménu.

BANAN93

Tak se vezměte :D dvě příjmení bych mu určitě nedával.....
to mi příjde jako moderní rozmar..... s kterým pak dítě bude mít problémy a milionkrát za žívot bude nuceno odpovídat jak to je :D

Budou se mu smát že má jméno jak nějakej muslim............ znám jedno dítě co má zase 2 křestní jména a to mi zase příjde, že si rodiče chtějí hrát na „hogo fogo“

terry

A třeba na matrice ses ptala?

Drap

Záleží na tobě, jestli ti to připadá divné nebo ne. Domnívám se , že to neni vůbec složité, ale že to náš právní řád neumožňuje. Představ sei hypotetickou situaci : Tvůj syn bude mít dvě příjmení Třeba Novák a Nováček. Oženil by se s dívkou která by byla stejně postižena a měla by taky dvě příjmení. Třeba Vyskočilová a Kloudová. Při sňatku by se dohodli, že budou pouřívat obě dvě příjmení. Potom by se tvůj syn Pavel jmenoval Pavel Novák Nováček Vyskočil Klouda… takto by se musel podepisovat na všech dokladech. Nepřipadá ti to na hlavů ?

IVANKAB

Mně to divné nepřijde, jsou to jen zajeté zvyky, ale proč, co je na tom, že chci aby mělo jak mé tak přítelovo.. je na tom něco špatného?

IVANKAB

Ano je to doplňující otázka k předešlé, co je na tom špatného, že chci aby mělo obě.. ale asi je to složitější než jsem myslela..

venkovan

Lepší to řešit s matrikou

venkovan

Lepší to řešit s matrikou

venkovan

Lepší to řešit s matrikou

venkovan

Lepší to řešit s matrikou