BlázíneQxD

Alchymista-Věda-Čaroděj-Zaříkávač

Ahoj, nečetl jste někdo prosím sérii těchto knížek? Nedokázal byste mi někdo prosím popsat, o čem dané knížky jsou? Děkuji :)
Doplňuji:
Ještě jsem zapomněla dopsat další díly: Válečník-Kněžka

Odpovědi
badisko

cetl ..a tohoto autota jsem uvedl o par odpovedi nize … http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/oblibene-knihy Alchymista- Vědma – Čaroděj- Zaříkávač ne veda …:D

Alchimista …
Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu popočátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky..

Vedma …
Dee sice získal knihu mága Abraháma, ale stále mu chybí dvě poslední stránky závěrečného ceremoniálu. Bez nich se starobylé bytosti nemohou vrátit a vládnout na zemi. Dee tuší, že se pánové z temnot nevzdají, dokud znovu vládu nad světem nezískají a nezničí lidskou rasu. Neuspěje-li, je s ním konec. Londýn: Srdce Nikolase Flamela krvácí při pohledu na jeho milované město, které se rozpadá přímo před jeho zraky. Dee a Machiavelli ničí město nelítostně, ale Flamel sehraje při této zkáze také svou roli. Sofie a Josh potvrzují, že jsou legendární dvojčata, a Nikolas je musí ochránit před starobylými bytostmi z temnot, stejně tak jako zbývající stránky Kodexu. Alchymista ovšem slábne každým dnem. Perenela je stále v pasti na Alkatrazu. Nyní, když přišli i o Scatty, zůstala skupina bez ochrany. K obraně jim zůstal jen kamenný meč Klarent – dvojče Excalibru. Klarent má sílu, o které se lidem ani nesní, ale také zákeřné účinky. Každého, kdo meč používá, pomalu sžírá skryté zlo, které nakonec pohltí celou jeho osobnost. Nikolas musí najít někoho, kdo dvojčata zasvětí do magie třetího živlu – vody. Jen tak mohou mít nějakou šanci porazit Johna Dee. Bohužel jediný, kdo ale přichází v úvahu, aby Sofii a Joshe učil, je Gilgameš, ale ten je tak trochu duševně nemocný.

Zarikavac
Zaříkávač je čtvrtou knihou ze série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. (Předchozí díly – Alchymista, Čaroděj, Vědma). Josh a Sofie se konečně dostali zpátky domů. Oba jsou ale zmatenější než kdykoliv předtím. Jejich budoucnost je nejistá. Ani jeden z nich ještě neovládl umění magie živlů, aby mohl ochránit sebe a své dvojče. Opět přišli o Scatty, a Dr. John Dee je jim neustále v patách. Nicméně na obzoru se objevila nová a nyní nejdůležitější otázka: Nakolik můžou věřit Nikolasi a Perenele Flamelovým? A můžou vůbec věřit někomu cizímu?

Carodej

Po Alchymistovi přichází Čaroděj. Popel popelu…

Kalifornie:
V rukách čaroděje Johna Dee a pánů z temnot může kniha mága Abraháma znamenat konec světa ve známé podobě. Kodex, nejmocnější kniha všech dob, obsahuje tajemství věčného života a mnohé daleko nebezpečnější taje, které v rukou některých mohou způsobit nenávratné škody. Dee je pouhé dvě stránky od závěrečného rituálu, který vrátí starobylým bytostem z temnot vládu nad lidmi a celou zemí. Jediní, kteří tomu mohou zabránit, Josh a Sofie Newmanovi, jsou ale právě 1300 kilometrů od tohoto místa.

Paříž:
Po útěku z Ojai se ocitli Nikolas, Sofie, Josh a Scatty v Paříži, ve městě neonů, a v Nikolasově domově. Bohužel jeho návrat do rodného města je všechno, jen ne klidný a radostný. Niccolo Machiavelli, nesmrtelný filosof a uznávaný sběratel umění, žije v Paříži, a bohužel pracuje pro Johna Dee. Pronásleduje svou kořist neústupně a odhodlaně a čas, který Nikolasovi a Perenele zbývá, se neúprosně krátí. Každý den stárnou o rok, jejich schopnosti slábnou a tělesná schránka chřadne. Flamel už staré proroctví o dvojčatech nezpochybňuje, a nastává čas, aby Sofie byla zasvěcena do magie dalšího živlu. Ohně. Existuje jeden muž, který ji to může naučit a shodou okolností je to právě Flamelův bývalý učedník hrabě de Saint-Germain – alchymista, čaroděj, a také v současné době rocková hvězda.

Jsou to uzasne knihy …take doporucim od Scotta naprikad Kocici zaklinani ..Coz jsou Irske Myty ..nebo Zimni letopisy …
Doplňuji:
knezka

Šestá kniha série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela.
Dva, co se musí stát jedním, který pak znamená vše. Jeden svět zachrání, druhý ho zničí.
San Francisco. Nicolasovi a Perenelle Flamelovým zbývá jediný den života a jeden den na splnění jejich úkolu. Musí zachránit San Francisco. Příšery uvězněné na Alcatrazu se osvobodily a chystají se na město. Pokud je někdo nezastaví, zničí při svém tažení všechny a všechno, co jim přijde do cesty.
Podaří se vědmě a legendárnímu alchymistovi s pomocí dvou největších bojovníků z dávné historie a mýtů ubránit město před zkázou? Nebo je to začátek konce lidského pokolení?
Danu Talis. Sofie a Josh Newmanovi při sledování Johna Dee a Virginie Darové doputovali do deset tisíc let staré minulosti na Danu Talis. A právě na tomto bájném ostrově rozhodne bitva o začátku i konci.
Scathach, Prométheus, Palamédes, Shakespeare, Saint-Germain i Johanka z Arku jsou zde také. Nikdo z nich neví, za co nebo za koho budou dvojčata bojovat.
Dnes je den, který rozhodne o vítězství nebo zmaru.
Budou dvojčata z proroctví držet při sobě? Nebo se rozdělí – jedno bude bojovat za záchranu a druhé za zkázu světa?

Knezka

Závěrečný díl fantasy ságy Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Dva, co se musí stát jedním, který pak znamená vše. Jeden svět zachrání, druhý ho zničí.
San Francisco:
Nicolasovi a Perenelle Flamelovým zbývá jediný den života a jeden den na splnění jejich úkolu. Musí zachránit San Francisco. Příšery uvězněné na Alcatrazu se osvobodily a chystají se na město. Pokud je někdo nezastaví, zničí při svém tažení všechny a všechno, co jim přijde do cesty.
Podaří se vědmě a legendárnímu alchymistovi s pomocí dvou největších bojovníků z dávné historie a mýtů ubránit město před zkázou? Nebo je to začátek konce lidského pokolení?

Danu Talis:
Sofie a Josh Newmanovi při sledování Johna Dee a Virginie Darové doputovali do deset tisíc let staré minulosti na Danu Talis. A právě na tomto bájném ostrově rozhodne bitva o začátku i konci.
Scathach, Prométheus, Palamédes, Shakespeare, Saint-Germain i Johanka z Arku jsou zde také. Nikdo z nich neví, za co nebo za koho budou dvojčata bojovat.

badisko

Kopirovano ze 2 zdroju .. Databazeknih .cz a Kosmas.cz

BlázíneQxD

Mohla bych se ještě zeptat: Kamarádka tu knížku četla, a po mně chtěla cínový drátek, že by si potřebovala něco vyrobit. Zajímalo by mě, jestli by ten cínový drát mohl souviset s těmito knížkami a pokud ano, jak? Díky moc :)