fredy55

aký tlak vydrží PET fľaša ?

Nejlepší odpověď
www

Nevím přesně, ale docela velký. Popelářům se uzavřené petky hrnou ven z auta (pokud je jich moc), poněvadž lis nezvládne aby praskly. Než se lidé naučili neuzavírat je, měli s tím značný problém 🙂

Další odpovědi
vaiko

Záleží na tom jaký objem má. Čím větší tím vydrží menší tlak a naopak. 5l PET lahev vydrží jen 0,3Mpa, 2l-0,7Mpa a 1,5l-0,9Mpa.

fredy55

:D :D ja by som chcel roztrhnut PET flasu tym, ze dnu budu prebiehat reakcie, pri ktorych sa bude vyrabat fura plynov, myslim ze PET flasa nevydrzi 15 atmosfer, či?