Human

Aký je rozdiel medzi kung fu a karate?

Nejlepší odpověď
annas

Karate není pouze sportovní disciplínou, ale životním stylem. Karatista není karatistou pouze v tělocvičně, ale prakticky při všech každodenních činnostech. Dosažení vysoké výkonnosti v karate znamená pečovat o své zdraví, správnou životosprávu, pravidelně systematicky cvičit i mimo Dojo a v neposlední řadě ve vztazích k okolí řídit se stanovenými zásadami. Tyto stránky Vám umožní nahlédnout do této bezbřehé problematiky

http://www.ka­ratetygr.cz/o_ka­rate_0.htm

V západních zemích je název kung-fu přiřazován k čínskému bojovému umění, ale není to tak zcela správně. V Číně je totiž pod pojmem kung-fu označováno jakékoliv umění, které je provozováno na mistrovské úrovně, tedy např. o někom, kdo je výborný malíř, Číňané řeknou, že má kung-fu.

Celkově se v Číně bojové umění nazývá Wu-shu, což znamená vojenské umění sebeobrany. Dříve se používalo i označení Quan fa, což znamená umění pěsti. První záznamy o systematizování kung-fu, společně s léčebnou gymnastikou a masáží se nacházejí v knize kung-fu z roku 2698 př.n.l.

--
Význam pojmu karate je „prázdné ruce.“ To odkazuje na skutečnost, že karate vzniklo jako systém sebeobrany, který spoléhal na efektivní využívání neozbrojeného těla.

Karate je forma neozbrojeného japonského bojového umění vyvinutého z bojů a metod z Ryukyu ostrovech Okinawa, Japonsko.

Kung fu zahrnuje celou řadu bojových stylů, které se vyvinuly v průběhu staletí tam, kde jsou dnes země Číny. TJe to také forma cvičení s duchovním rozměrem vyplývající z koncentrace a sebekázně.

Podrobné srovnání obou najdete v odkazu

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://www­.diffen.com/dif­ference/Karate_vs_Kun­g_Fu&prev=/se­arch%3Fq%3Dkun­g%2Bfu%2Ba%2Bka­rate%26client%3Dfi­refox-a%26hs%3DyiH%26sa%3DX%­26rls%3Dorg.mo­zilla:cs:offi­cial%26biw%3D9­92%26bih%3D651

http://www.dif­fen.com/diffe­rence/Karate_vs_Kun­g_Fu

Další odpovědi
mojitek

Annas to napsala správně. Já to zjednoduším.Ka­rate,Aikido atd vzniklo z wu shu.Wu shu jak a kde vzniklo-to se dodnes nepodarilo spolehlive prokazat,ale zrejme toto umeni rozsiril mnich Bodhidarma ktery pochazel z Indie.Dale do minulostizpravy nesahaji,cele je to obestrene tajemstvim.Jinak pro laika musi byt zrejme,ze karate pusobi dost strojove,kdezto wu shu je ladnejsi ,vyuzivajici vic kruhu,kruhovych ladnych pohybu.Je mnoho stylu wu shu,kazda vyznamejsi rodina mela svuj styl,jsou styly měkké a tvrdé,styly vyuzivajici vice dechova cviceni. Karate má taky pár škol(stylů) ,ale s rozmanitosti wu shu se to srovnat rozhodne neda..

Kelt

Obojí je bojové umění, které se odlišuje místem vzniku, konkrétními údery a pod. Kromě těchto úderů se jedná o určité filosofické učení, které má odlišné základy. Těžko říct, kdo by zvítězil, kdyby se setkali dva bojovníci těchto stylů při vzájemném souboji.?