Jak se vypočítá goniometrická funkce na kalkulačce?

Prosím potřebuju akutně poradit a s návodem mi to vůbec nejde :(.. Kalkulačka je když tak od značky Casio typ fx-82MS

Odpovědi:

Stříbrný

napiš číslo x a zmáčkni dle potřeby sin, cos nebo tan. Zobrazí se výsledek. Takhle pracovaly všecky kalkulačky, které jsem kdy měl v ruce. A nebylo jich málo.

(to snad neni možný...)

Bronzový

Obávám se, že popsaným způsobem (klumprt) se výsledku nedobereš, ale ohlásí Ti Syn ERROR. Mám podobnou a bude patrně nutné nejprve zadat funkci (např. sin), pak argument (např. 60) a dále stlačit tl. =. Vyběhne ti 0,866....., ale za předpokladu, že máš nastavený mód "stupně". Volbu stupňové míry, nebo radiánů, lze provést v nabídce po stlačení tlačítka "MODE" (možná opakovaném), dokud se na displeji neobjeví nabídka volby "Deg Rad Gra" s čísly 1, 2, 3 pod zkratkami. Pak je třeba stlačit tlačítko s přísl. číslem (v tomto případě 1) a až potom počítat výše uvedeným způsobem. Zvolíš-li v menu "Rad", bude kalkulačka chápat hodnotu argumentu v radiánech. Grad se vztahuje k setinnému dělení pravého úhlu a nikdy jsem to nepotřeboval použít.

Diskuze k otázce

Stříbrný

klumprt

Za našeho mládí jsme si kalkulačkami zkoušeli ulehčit práci tam, kde to kolikrát ani nebylo povolené. Nikdo nás neučil je používat, snažili se nás naučit, jak počítat bez nich. To, že dneska student ani neumí použít kalkulačku považuju za katastrofu.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 604
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.