Kemily

Jak popsat model domu?

Do školy musím donést papírový model domu (který už mám hotový) a k tomu i jeho popis. V textu musím uvédst rozměry pozemku – jak je dům vytápěný, kolik (cca) mě bude stát, počet místností apod… Jen mě nic nenapadá. Nemohl by mi prosím někdo napsat osnovu? Čím bych měla začít, a jak udělat závěr? A co by mi v popisu určitě nemělo chybět, nebo co naopak není důležité? Musím to mít zítra hotové. Pomůže mi každá maličkost – takže moc prosím o pomoc!

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jde o češtinu, budete dům popisovat tak, aby si ho každý mohl představit, musíte ostupovat od celku k částem, nebo naopak, zleva doprava, shora dolů nebo naopak atd. Dodržovat návaznsot.

Dotyční by si měli vytvořit představu o domku, jeho výhody či případné nevýhody.

  1. Seznámení s objektem, tedy co budete popisovat
  2. Vlastní popis

statický – části, rozměry, vlastnosti, vybavení
dynamicky – zdůvodnění kroků – proč tak či onak, procházet domem, postupně za sebou uvést místnosti a příslušenství
3. Výhody, přednosti, nedostatky, význam, využití

Můžete začít třeba tak, že jste si z katalogu vybrali jeden typ domu a seznámíte je s ním.
Úplný závěr – zatím v domě nebydlíte nebo se stěhujete, ale věříte, že nábytek a ostatní doplňky vytvoří pohodlí pro všechny členy rodiny. a že v domě bude panovat jen pohoda.

Další odpovědi
anonym

Zřejmě jde o nějaký ´ideový projekt´, kdy máš dané parametry kvalifikovaně vymyslet, ne?
😉

  1. kolik tě bude stát – podle použité stavební technologie
  2. způsob vytápění – zvol si
  3. počet místností – no, snad máš ten model, ne? (a dané rozměry)

„Osnova“ – začal bych určením pozemku (jaký, kde…), pak volbou velikosti a technologie stavby (a proč) – z toho můžeš určit potřeby na připojení sítí i způsob vytápění (a potřebný výkon). Na závěr pak můžeš svůj projekt porovnat se současnými trendy ve stavbách RD nebo naopak porovnání s technologiemi opouštěnými.

huxa

Rádcům by také hodně pomohlo, do jakého předmětu to máš mít, jestli čeština, určitě nějakou osnovu, popř. alespoň rozsah jste si říkali. Jestli do nějakého technického kreslení, určitě vám to také ukazoval, jestli ne, tak bych mu to napsal ve zkratkách a odrážkách.