jiriii

akustické determální čelní sklo

Co to přesně znamená? Díky
Doplňuji:
Zlatá hanulka11, vždy poradí, slečna na správném místě:-D

Nejlepší odpověď
hanulka11

Konstrukce determálního komfortního předního okna je mimořádně zajímavá. Kromě dodatečné akustické fólie, která je vložená do sériově dodávaného okna, je toto sklo opatřeno speciální vrstvou, která odráží infračervenou část spektra slunečního záření. Determální okno je ze šesti vrstev a má tloušťku 4 mm. Vnější vrstva čirého skla (1,6 mm) překrývá první bezpečnostní fólii PVB (z polyvinylbu­tyralu / 0,33 mm), následuje akustická fólie PVB (0,1 mm), ještě jedna bezpečnostní fólie PVB (0,33 mm) a reflexní vrstva pro odrážení infračerveného záření a nakonec vnitřní vrstva čirého skla (1,6 mm). Vtip spočívá v tom, že speciální reflexní vrstva odráží na jedné straně díky svým vrstvám stříbra infračervené světlo a snižuje tak ohřívání interiéru, zároveň je však vrstva stříbra elektricky vodivá a funguje tak jako vyhřívání předního okna, aniž by bylo nutné používat běžné topné drátky.

z netu

anonym

Hůř přes toto sklo prochází GSM signal, tak těm kteří vlastní navigace toto sklo nedoporučuji.

hanulka11

Děkuji jiriii- slečna už ale ne… díky