wrtulka

Aktivita březí fenky bígla

Dobrý den, mám 3letou fenku bígla. V půlce října byla nakrytá a vím že je březí čeká 3–4 štěňátka podle ultrazvukového vyšetření. Fenka je zvyklá že se s ní chodí cca 2× týdně na cvičák plus jednou týdně na agility – ty jsme po první půlce březosti stopli. Moje otázka zní ublíží jí nějak když s ní půjdu začátkem prosince na jeden den na zkoušky v poslušnosti (neoficiální může na ně) – je to takové to sedni,lehni vstaň..přivolání odložení..připadá mi že procházka je víc zatěžující..Někdo mi říkal že prý radši abych nechodila že by mohlo vadit odožení na chladnou zem.. cca 5mintu a taky že prý by se mohly přetočit štěňata..vůbec nevím o co jde? Předem děkuji za rady
Doplňuji:
Ještě doplním fenka je venkovní má venku zateplenou boudu a při mrazech jí necháváme v zádveří takže podsada jí určitě naroste..Tu deku, nebo podložku na dlouhodobé odložení by mi s největší praděposotností dovolili..

Nejlepší odpověď
ReHu

Je pravda, že ležet na studené zemi je něco jiného než procházka, kdy je pes v pohybu. I když třeba „jen“ 5 min. Ono je to to celkem dlouhá doba.
Já bych to konzultovala na veterině s doktorem.
Třeba bude si bude moct lehnou na podložku. Po domluvě s organizátory.

Další odpovědi
Drap

Myslím, že ji to nijak nemůže ublížit. Tento typ zkoušky neni nijak fyzicky náročný. A ona přece neni nemocná, jen březí a aktivní pohyb, který ji nepřemáhá je pro ni prospěšný.