Pokročilý

Ako zareagujú Japonci na sprepitné (tringelt)?

V Japonsku sa nedáva sprepitné, ale ako zareagujú Japonci keď im niekto dá sprepitné?
A sa tam vlastne nedáva sprepitné?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V Japonsku se spropitné nedává. Dokonce ten člověk, kterému byste dával spropitné, se může urazit.

Zdroj: http://www.novinky.cz/cestovan i/234434-jake-davat-spropitne- v-cizine-abyste-se-neztrapnili .html

Další odpovědi:

Bronzový

oni nezareagují, protože do desetníku vrátí zpátky a na nic nečekají. Pokud bys jim řekl, ať si ty drobné nechají, tak je to jako kdybys mu řekl něco sprostého. Ale funguje i to, že se japonci velice rychle přispůsobují novým mravům. Úplně stejně je to ve Švýcarsku, kde před patnácti lety bylo ještě spropitné nepatřičné a dneska už to neplatí

Diskuze k otázce

Zlatý

zzzzz

ponovotny já před patnácti léty ve Švýcarsku žila a pracovala jako servírka a tringelt se tam normálně dával.

Bronzový

ponovotny

ještě mě napadá, že možná rozdíl mezi Švýcarskem a Japonskem byl v tom, že když bys nechala ve Švýcarsku ležet drobné na stole, tak bys nikoho neurazila, ale rozhodně vím, že tam na něj žádná obsluha nečekala a nikdo ho tam nedával. Mluvím ale o běžných podnicích, s drahými restauracemi jsem zkušenost neudělal.

Bronzový

ponovotny

hodně jsem do Švýcarska jezdil a později tam i pracoval a vím o čem mluvím

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3363
Zlatý Drap 1797
Zlatý led 1452
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.