Avatar uživatele
Human

Ako zareagujú Japonci na sprepitné (tringelt)?

V Japonsku sa nedáva sprepitné, ale ako zareagujú Japonci keď im niekto dá sprepitné?
A sa tam vlastne nedáva sprepitné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3887 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

V Japonsku se spropitné nedává. Dokonce ten člověk, kterému byste dával spropitné, se může urazit.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/cesto­vani/234434-jake-davat-spropitne-v-cizine-abyste-se-neztrapnili.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ponovotny

oni nezareagují, protože do desetníku vrátí zpátky a na nic nečekají. Pokud bys jim řekl, ať si ty drobné nechají, tak je to jako kdybys mu řekl něco sprostého. Ale funguje i to, že se japonci velice rychle přispůsobují novým mravům. Úplně stejně je to ve Švýcarsku, kde před patnácti lety bylo ještě spropitné nepatřičné a dneska už to neplatí

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

ponovotny já před patnácti léty ve Švýcarsku žila a pracovala jako servírka a tringelt se tam normálně dával.

před 3887 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

ještě mě napadá, že možná rozdíl mezi Švýcarskem a Japonskem byl v tom, že když bys nechala ve Švýcarsku ležet drobné na stole, tak bys nikoho neurazila, ale rozhodně vím, že tam na něj žádná obsluha nečekala a nikdo ho tam nedával. Mluvím ale o běžných podnicích, s drahými restauracemi jsem zkušenost neudělal.

před 3885 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ponovotny

hodně jsem do Švýcarska jezdil a později tam i pracoval a vím o čem mluvím

před 3886 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek